Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőrség feljelentett...

A rendőrség feljelentett ittas vezetés miatt. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Megbántam és tanultam belőle. 18 éves vagyok, 0.6-t fújtam, ez az új módosításnak megfelelően bűncselekménynek számít. Feljelentettek és mennem kell majd tárgyalásra Szombathelyre, ahol kiszabják a pénzbírságot. Szegény családban élek, 3 testvérem van. Kérdésem az volna, hogy van e értelme fellebbezni annak reményében, hogy enyhítik a bírságot, mert szinte biztos, hogy fizetni nem tudunk majd és közmunkával kell törlesztenem. Szembesültem azzal, amit tettem és csalódtam magamban is, szóval kíméljetek meg kérlek az olyan kommentároktól, hogy megérdemlem stb. Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 9. 13:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet közmunka csak szabálysértés esetén. Ha bűncselekmény akkor más a szitu, de majd értesítenek.. Jogsi nem lesz egy darabig, max részletfizut engedbek, vagy leülöd.
2013. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy enyhítenének. Az ittas vezetést komolyan veszik...
2013. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Van egy rendőr ismerősöm, aki azt mondta, hogy le lehet dolgozni.
2013. aug. 9. 13:45
 4/21 anonim ***** válasza:
Biztosat majd a rendőrség, bíróság fog mondani. Várd meg, ingyen nem fogod megúszni. Őket nem érdekli, hogy megbántad. Más meggyilkol egy embert, mert ittasan vezetett, és azt mondja, megbánta, szerinted elengedik a büntetést? Emberek életével játszol ilyenkor, szigorú lesz az eredmény, még ha dolgoznod is kell.
2013. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Bűncselekményt szerintem sem lehet ledolgozni, csak szabálysértést.

Majd értesítenek, hogyan tovább.

Sajnállak, de gondolod egy szegény ember kisebb büntetést kap bűncselekményért, csak mert szegény???

2013. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát csak próbálnék valami enyhítő körülményt találni, azon kívül, hogy diák vagyok, mert elég nehéz sorsunk van. Viszont, ha mégis fellebbeznék járhatnék rosszabbul is? Úgy értem, hogy kaphatok nagyobb bírságot is akár a fellebbezést követően? Ha nem, akkor nincs veszteni valóm és megpróbálnám.
2013. aug. 9. 14:00
 7/21 anonim ***** válasza:
Persze, fellebezhetsz, de az pénzbe kerül de hogy megadják e az enyhítést az nem biztos. talán csak a részletfizut. Nem érdekli h diák vagy e, akk fizet a szülő. Mivel az ügy súlyos (bűncselekmény) nem lesznek elnézőek. Azaz arra ne számíts hogy pl 150 ezer helyett 30 at fizetsz. 150 max 10 hónapra hontva. Talán....
2013. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

5-ös vagyok

Ne haragudj, de nem értelek. A jogosítványt le tudtad tenni ilyen fiatalon (ami ugye nem olcsó). Valahogy autó is került a feneked alá.

Elkövettél egy bűncselekményt, és most kibújnál a büntetés alól???

Tudod, ha elkövetsz valamit, vállalnod kell a következményeket!

És ha ennyire szegények vagytok, akkor nem kellene ittasan vezetned, és most nem lennél bajban!

2013. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A kiszabható pénzbírság meghatározott összegű, nem növekszik és nem csökken.


A 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet szerint ha a szeszes ital fogyasztásából származó alkohol mértéke 0,50‰ véralkohol-koncentrációnál magasabb, de 0,80‰ véralkohol-koncentrációt nem haladja meg, akkor a Szabs. tv. 217. § a) pont alapján a helyszíni bírság 20000 Ft, a pénzbírság 40000 Ft.

A leírásod szerint nem helyszíni bírságról van szó.


A pénzbírság átváltoztatható közérdekű munkára, elzárásra; illetve kezdeményezhető elhalasztás, részletfizetés, félbeszakítás.

6 órai közérdekű munka, illetve 1 napi elzárás 5000 Ft-nak felel meg; bár pl. a közérdekű munkánál saját költségen kell az orvosi egészségügyi vizsgálatot elvégeztetni.


Ezek itt olvashatók részletesen. (A „paragrafus” jelre kattintva behívódik a jogszabály részlet.)

[link]

2013. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Robogóval voltam. Elszegényedtünk a hitelek miatt.
2013. aug. 9. 14:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!