Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rejtélyes hűtővíz probléma,...

Rejtélyes hűtővíz probléma, mi lehet még a baj? Mindent megnéztek rajta.

Figyelt kérdés
Nyár elején rövidebb hegymenet után elforrt a hűtővizünk. Szervíz, gombacsere. Alig tudtunk hazáig eljutni, mert újra és újra elforrt a vizünk. Szerelő, vízpumpa ellenőrzés: OK. Termosztát csere. Nem segített semmi. A szerelő nem talált "hengerfejességre" utaló jeleket amikor megvizsgálta az autót. Megtisztította a rendszert, és a vízkőtlenítette a radiátort. Eredmény: egész nyáron rendben bekapcsolt a venti, de csak sík terepen, ez már komoly javulásnak tűnt, mivel azelőtt síkon sem kapcsolt be. Nemrég pár km hegymenet után ismét elforrt a hűtővíz. A szerelőnknek elfogytak az ötletei, nincs tovább. Nincs vkinek ötlete, hogy még mit lehetne csinálni az autóval? Már alig merjük használni kisebb távokra. Opel Astra F (1995-ös) dízel.

2013. aug. 27. 10:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"elforrt a hűtővizünk" - ebből következtettem arra amire.


Amúgy igen, úgy van ahogy mondod.


Továbbá az F astrának a hűtő műanyagjára van becsavarva a hőgomba ami a ventilátort kapcsolgatja. Tehát ha nem kapcsol, akkor valószínű keringésben van valami gebasz.

2013. aug. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem úgy kéne, hogy legyen, hogy vagy normális a keringés vagy nem? Az nem valószínű, hogy csak hegymenetben nem kering, nem?
2013. aug. 29. 10:27
 13/20 Dörmögő ***** válasza:
100%
Mivel szerelő is látta így lehet hogy hülye kérdés de le lett légtelenítve a hűtőrendszer?
2013. aug. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Na jó én asszem kiszálltam ebből. Már 3-an leírtuk miket nézz meg az autón.
2013. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Igen, légtelenítve lett már az elején.

Értem miket kell megnézni az autón, de azt nem, hogy miért kimondottan hegymenetben vannak ezek a gondok vele, nem pedig normál terepen.

2013. aug. 30. 10:55
 16/20 anonim ***** válasza:
Hasonló tüneteket propdukálhat szerintem a hüvelyrepedés is.
2013. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Kiderült közben,hogy mi volt a gond? Nekem is hasonló a problémám. Hűtő,termosztát,vízpumpa új. Vizet keringeti a rendszer,ventilátor bekapcsol. És mégis ha megeröltetem az autót akkor felmegy a vizem. Ja és a hűtővizem se fogy.
2015. aug. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Palixx válasza:
Sziasztok kiderült, hogy mi volt a probléma? hasonló tünetek vannak nálam is... előre is köszönöm.
2017. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 My János 1926 válasza:
Nekem a kiegyenlítő tartály záró kupakja sem volt jó és ezt is csak véletlenül vettem észre úgy ,hogy találomra kicseréltem. tehát az is lehet rossz.
2019. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
majdnem biztos h a hűtösapka a rossz
2020. márc. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!