Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Aprillia SR 50 tipusú...

Van egy Aprillia SR 50 tipusú robogom,1999-es évjárat. Azt szeretnem megtudni hogy milyen motor olaj kell bele? Tehát magába a motorba, nem a benzin mellé, ami az ülés alatt van, hanem magába a blokkba?

Figyelt kérdés

2013. aug. 27. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
mivel 2 ütemű, ezért nincs külön olaj a blokkba. Annyi olaj kell neki, amit a benzinhez kever magának (márha automatikus olajzás van, nem te kevered a benzint az olajjal). Nekem RS 125 (2012 évj.) motrom van, és Agip i-ride scooter 2T top olajat használok hozzá Agip Super Plus 98 benzinnel. Gyárilag is Agip olaj van előírva hozzá. Annyit érdekességként még megemlítek, hogy ugye kivonták az ólmozott benzint, de én minden tankoláskor ólom-tetrametil és ólom-tetraetilt fecskendezek a benzinhez magyarán ólmozom a benzint.
2013. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Már hogy a f**zba ne kéne a blokkba olaj? Nekem a fekvő minarellibe 1,1 deciliter kell, asszem 15W40es van most benne.
2013. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
első vagyok. nekem nem kell bele, legalábbis nem tudok róla hogy kellene. nemrég volt éves szervizen és nem volt szó semmi ilyenről.
2013. aug. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fel van írva oda ahova önteni szeretnem hogy :

OIL 110cm3

Biztos hogy ide kell olaj mert a benzin mellett levő olaj tartályt mar feltoltottem,es ha oninditozok villog az olaj jelző :/

2013. aug. 28. 09:22
 5/6 anonim válasza:

2. vagyok

Önindítózáskor mindig villog az olaj jelző, és elárulom neked, hogy az a jelző a 2T olaj tartájában van, a blokkba egyátalán nincs semmilyen olaj visszajelző. Ha csak önindítózáskor villog, akkor nincs semmi gond, viszont ha menet közben is ég, akkor rossz a visszajelződ.

2013. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ja és inkább ne nagyon nyúlj a motorhoz ha rossz, bízd inkább szakértőre :D
2013. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!