Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van 2 megegyező típusú...

Ha van 2 megegyező típusú autó 2 különböző motorral akkor csak a teljesítményben van csak különbség vagy csak fogyasztásban?

Figyelt kérdés

Pl. 2 VW Bora. Mindkettő megegyező kasztnival ugye kb. 200 kg-al. Az egyikben 1.6-os motor van a másikban 1.4-es.

Az 1.4-es szimplán nem megy annyira jól vagy netán többet is eszik ?

Haver szerint csak nem megy olyan jól. Viszont Én úgy halottam hogy ilyen esetben nem biztos hogy a kisebb motorral szerlt autó kevesebbet eszik sőt még lehet hogy többet is mivel ugyan azt a kasztnit nehezebben "cipeli" egy 1.4-es mint az 1.6-os.

Haver szerint ez hülyeség.

Szerinte csak szimplán nem megy annyira jól az autó de nem fog többet enni mivel a vezérlés nem juttat a motorba több benzint.

Akkor most kinek van igaza ?



2013. aug. 27. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Neked van igazad, de szerintem az 1.4 ebben az esetben kevesebbet eszik. :)
2013. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idősek vagytok de ezt most félreteszem. Képzelj el egy 50kg-os srácot aki egy megrakott kiskocsit húz, és képzelj el egy 90kg-os testépítőt aki ugyanezt a kocsit húzza. Melyik fárad el hamarabb/jobban? Egyértelmü hogy egy nehezebb autónál egy optimális motor kevesebbet fogyaszt, bár a motor miatt ott a kocsi is nehezebb.
2013. aug. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze egy polo-nál már nincs ilyen nagy kiütközés, de egy nagy és nehéz autónál már ez fontos (olyan 1400kg felett)
2013. aug. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Második :

22 évesek vagyunk de úgy gondolom erről attól még lehet vitatkozni ha mindkét félnek vannak normális érvei....

2013. aug. 27. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!