Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "A" korlátlan így kivitelezhető?

"A" korlátlan így kivitelezhető?

Figyelt kérdés
Most tettem le az AM kategóriát ugye mopedra(15, ésfél éves fiú vagyok). És az lenne a kérdésem, hogy, ha 17 éves koromra sikerül lerakni a B illetve A1 kategóriát akkor utána (így olvastam) az A1 megszerzése után eltelt 1 év után lerakhatom az A korlátlant? Javítsatok ki, ha nem így van.

2013. aug. 27. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Tán két év kell, de valami ilyesmit tudok én is.


Nekem anno hasonló volt az utam, mint most neked. M-el kezdtem 14 évesen, aztán 16 évesen A1, és végül 19 évesen A + B.

2013. aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már nem fogadják el az A1-et (főként nem 1 év után) a korlátlanhoz! 2013 január 19.-től már csak akkor tudsz korkedvezménnyel A korlátlan jogsihoz jutni, ha van legalább két éves A2 jogsid, különben várhatsz 24 éves korodig a korlátlanra! A2-t pedig legkorábban 18 évesen szerezhetsz.


7. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez


Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei

a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től


6. 18. életév az „A2”, az „A” korlátozott, a „C1” és „BE” alkategóriába tartozó gépjármű vezetésére.


7. 20. életév


7.1. a „V” kategóriában és a „TR” kategóriában a jármű vezetésére,


7.2. az „A” kategóriába tartozó motorkerékpár vezetésére legalább kétéves „A2” kategóriás motorkerékpár vezetési gyakorlat esetében. A 21. életév betöltéséig az „A” kategóriás vezetői engedéllyel csak olyan motoros tricikli vezethető, melynek teljesítménye a 15 kW-ot nem haladja meg.


10. 24. életév


10.1. a „D” és a „D+E” kategóriába tartozó jármű vezetésére,


10.2. az „A” kategóriába tartozó motorkerékpár vezetésére, előzetes motorkerékpár vezetési gyakorlat hiányában.


[link]

2013. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az A1-el nem lehet továbblépni. Korlátlanhoz A2 kell, ha gyorsabban meg akarod csinálni (átképzéssel). Vagy pedig az egész tanfolyamot meg kell csinálnod.
2013. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 28. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!