Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg 10%-al drágulhat a...

Tényleg 10%-al drágulhat a nafta a Szíria helyzet miatt?

Figyelt kérdés
Most készülök autó venni, és erősen gondolkodom a CNG-n. Itt az osztrák határhoz közel rengeteg kút van.
2013. aug. 29. 15:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Bizony. Rövid időn belül 50 Ft-os literenkénti drágulás várható.

Már most az egekben van az olaj ára és meredeken emelkedik.

2013. aug. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Ha ez így lesz akkor nagyon nehezen,de el kell fogadnom hogy biciklivel kell járnom melóba.....:((
2013. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Mindig találnak valami indokot a drágításra, szóval a szíriai konfliktus csak egy ürügy.
2013. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
Nem Szíriát akarja lerohamozni az USA? Vagy tévesztem? Ha nem tévedek, akkor Szíria helyében én is szopatnám a világot, attól eltekintve, hogy nem logikus.
2013. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

"Már most az egekben van az olaj ára és meredeken emelkedik."


Altalaban a fordulopontok elott jonnek az ilyen vilagvege hangulatu posztok a mediaban es az atlagemberek koreben is. Egyszeru tozsdepszichologia. Ergo az olaj ara valoszinuleg jol ossze fog esni nemsokara.


Ami ennel erdekesebb az az, hogy a lokalis benzinarakat ez nem igazan befolyasolja. Gyakorlatilag folyamatos emelkedesre lehet szamitani, kb olyan utemben ahogy eddig is volt. Nem kell parazni, ha eddig relative "konnyen" birtad fizetni, ezutan is fogod tudni.

2013. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
0%
Csak a miheztartas vegett: meg mindig sehol nem vagyunk a 2008-as arakhoz kepest, egyelore meg a 2011-es csucs is megdontesre var.
2013. aug. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam, hogy az én magánvéleményem már médiának számít. :)


Én se azt írtam, hogy egyik napról a másikra emelnek 50Ft-tal, de arra lehet számítani, hogy hetente fog drágulni 5-10Ft-tal. Így egy-két hónap alatt össze fog jönni az az 50-es.


"Ami ennel erdekesebb az az, hogy a lokalis benzinarakat ez nem igazan befolyasolja."

Érdekes meglátás. Kicsit tanulmányozd az olaj világpiaci árát: A Brent ára ha emelkedik, pár napon belül jön a bejelentés hogy a Mol ennyivel-annyival emelni fog. Ez az estek több mint 90%-ában eddig így volt, amennyiben az USD/HUF árfolyam nem tudta ellensúlyozni az emelkedést.


Az emlegetett csúcstól alig 10 dollárnyira vagyunk jelenleg, ez kevesebb mint 10% eltérés. Ha a tendenciát nézzük, az elmúlt 3 hónapban közel 15%-kal emelkedett eddig a Brent világpiaci ára.

2013. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Igen, az elmúlt három hónapban ~10%-os emelkedés volt, 2012-ben meg óriásit zuhant. Bár az tény, hogy valószínűleg még további emelkedés várható, ha a 2010 óta lezajló árfolyammozgásokat konszolidációnak tekintjük, mert abból lényegében most nyáron tört ki az árfolyam.


Az üzemanyag viszont nem fog heti 5-10 forinttal drágulni. Ugyanolyan mértékben fog drágulni, ahogy eddig is.

2013. aug. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

[link]


A vizuális típusok kedvéért erről van szó. Ha folytatódik az emelkedő tendencia, a cél várhatóan a $133.5-os ár, de ez egy hónapos grafikon, azaz ez jó eséllyel jövőre, vagy 2015-ben következhet be.

2013. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Ha esetleg valakinek vonalgrafikonnal jobban átlátható:


[link]

2013. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!