Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves kortól lehet elkezde...

Hány éves kortól lehet elkezdeni a B-kategóriás jogosítványt?

Figyelt kérdés
És kb.menyibe fájna nekem?amúgy már tudok vezetni,apuval ha hazajön legalább egyszer elmegyünk határba vagy dunára a töltésre.meg a táblák nagy részét is ismerem szóval nem lesz nagy gond,csak a pénz kb menyibe fáj+hány éves kortól lehet elkezdeni??

2013. aug. 29. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

16,5 éves kortól kezdheted a tanfolyamot.

A tanfolyam árakat nézd meg a weben, ha már úgyis a gép előtt mereszted a hátsódat!

2013. aug. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

B kategóriás jogosítvány jelentkezés feltételei

Fontos változás !


A 45/2013 (VIII.7) NFM rendelet szerint, csak az a Tanuló bocsájtható forgalmi vizsgára, aki a kötelező óraszám levezetése mellett, a kötelező menettávolságot is teljesítette ! B kategória esetében: 580 km !


Tanfolyamra való felvétel feltételei:


* Előírt életkor betöltése: minmum 16.5 életév

* Jelentkezési lap közbiztonsági kérdéseinek való megfelelés

* 8 általános iskolai végzettség ( igazolása a Tanuló feladata a Hatóságnál a Vizsgaigazolás átvételekor. Amennyiben ezt nem tudja igazolni Vizsgaigazolást nem kap. Ez esetben az Iskola felé semmiféle reklamációnak helye nincs ! )

* Előírt orvosi alkalmassági vélemény ( házorvostól, igény szerint az iskola orvosától )


Vizsgára bocsátás feltételei:


* A tanfolyamra való felvétel teljesítése

* Az elméleti, majd a gyakorlati oktatás kötelező óraszámait, előírt menettávolságot teljesítette ( 580 km )

* Az elméleti vizsgára bocsátás feltétele, hogy a 17 életévénél legfeljebb 3 hónappal fiatalabb

* A gyakorlati vizsgára bocsátás feltétele a betöltött 17. életév

* A szolgáltatás ellenértékeként befizetett tandíjrészlet


Az elméleti tanfolyamról:


* Célja a sikeres Kresz elméleti vizsgára történő felkészítés.

* A tanfolyam minimum 7 előadásból (összesen 28 tanóra) áll.

* Ebből 20 óra Kresz, 4 óra vezetéselmélet, 4 óra szerkezeti ismeretek.

* Az elméleti oktatás multimédiás formában történik. A tanuláshoz szükséges segédanyagot iskolánk ingyen biztosítja a jelentkezők számára.

* A foglalkozási napok a jelentkezők igénye alapján kerül kijelölésre.



A gyakorlati tanfolyamról:


* A sikeres elméleti vizsga után a választott gyakorlati oktatónál folytatja tanulmányait

* Ez minimum 30 óra gyakorlati oktatást és 580 megtett km-t jelent, mely a következő módon alakul:

* 9 óra vezetés a járműkezélési ismeretek elsajátításáért

* 20 óra vezetés a forgalmi ismeretek elsajátításáért, ezen időtartam alatt kellene teljesíteni az 580 km-t. Amennyiben nem sikerül további órákra, gyakorlásra van szükség

* 1 óra vizsga


[link]



hát ,hogy neked mennyibe fáj azt senki nem tudja kitudja ,hogy hányszor buksz meg , vagy mennyi + órát veszel

2013. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem,első válaszolóközben a városok autós iskoláit néztem és az árakat.Az egyiknél 120 000ft(tegyük fel hogy nem bukok meg).kedves második köszi a leirást így legalább tudom mikel ahhoz,hogy elkezdjem a tamfolyamot.Köszönöm!!!!
2013. aug. 29. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!