Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen tipusú simsont vegyek?

Milyen tipusú simsont vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék most venni simsont 50-est de nem tudom milyen vegyek. Van különbség simson s51n vagy s51b , s50 között ?Különbözik egyik a másiktól ? Milyet kéne vennem ?

2013. aug. 30. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

simsont nem ajánlom nekem már 6 éve keseríti az életemet

hiába csinálsz rajta meg valamit előbb útóbb valami mindig rossz lessz

1. Karbi állandóan tisztitani kell illetve állítgatni meg fel újítani

2 Gyújtás egyáltalán nem meg bízható öreg elavult kopó alkatrészekből áll,( kisebb távokon jó de hosszú utakra nem)

3. Nem kapsz hozzá minőségi gyári német alkatrészeket így amit kicserélsz pár év múlva cserélgeted ki megint , sajnos a simsont halálra ítélték ezzel ha lenne hozzá német alkatrész akkor az összes 50cm3 motorok közt lenne a leg tartósabb !! én ha tehetném vettem volna inkább más motort elsőnek csak ez az 1 indokom hogy nem adom el mert ez az első motorom.

2013. aug. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"simsont nem ajánlom nekem már 6 éve keseríti az életemet

hiába csinálsz rajta meg valamit előbb útóbb valami mindig rossz lessz"


A lesz egy esz! Nem gányolni kell, hanem tényleg megcsinálni, bár ebben sokszor az előző tulajok keze is benne van! Persze ettől még tényleg elavult a konstrukció, de ne feledjük 25 éve nem gyártják!


"1. Karbi állandóan tisztitani kell illetve állítgatni meg fel újítani"


A tankot kellene kitakarítani egyszer, és egy rendes szűrőt rátenni, no meg nem a fater autójából kiszívott benyát pancsolgatni, és máris csökkenének ezek a hibák is.


"2 Gyújtás egyáltalán nem meg bízható öreg elavult kopó alkatrészekből áll,( kisebb távokon jó de hosszú utakra nem)"


A megszakítós igen. Viszont ha méltóztatnál havonta egyszer két csepp műszerolajat cseppenteni a filcre, akkor nem kopna olyan gyorsan!

:)


"3. Nem kapsz hozzá minőségi gyári német alkatrészeket így amit kicserélsz pár év múlva cserélgeted ki megint , sajnos a simsont halálra ítélték ezzel ha lenne hozzá német alkatrész akkor az összes 50cm3 motorok közt lenne a leg tartósabb !! én ha tehetném vettem volna inkább más motort elsőnek csak ez az 1 indokom hogy nem adom el mert ez az első motorom."


Pedig lehet kapni MZA gyártású alkatrészeket, azok állítólag a gyáriakkal megegyezőek.

[link]


Szerintem.

2013. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na most a válasz:


"Szeretnék most venni simsont 50-est de nem tudom milyen vegyek."


Amelyik megtetszik és ki tudod fizetni.


"Van különbség simson s51n vagy s51b , s50 között ?Különbözik egyik a másiktól ?"


Itt meg tudod nézni az adott tipusok GYÁRI különbségeit:

[link]

Érdemes az oldalra regisztrálnod, mert később is hasznos lehet!


Viszont itt a gyári különbségek vannak, manapság már igen ritka a gyári állapotú, mert a legtöbbet átépítették! Az oldalán a matrica nem jelent semmit: hiába rak rá valaki S51B matricát, ha a felszereltség N-es! Régen gyakori volt felemelni a kipufogót és "Enduro" matricát tenni rá, de a sima dekli és a hajlított fékkar rögtön árulkodik, hogy nem az! És ez csak egy példa volt! Éssel nem kezdünk mondatot!

:D


"Milyet kéne vennem ?"


Lásd az első választ.

2013. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem felesleges megvenni, ha csak nem retro-zni akarsz vele. 50 ccm de iszonyat gyenge motor, jó hát nem mai gyártmány de ha megnézzük az akkori nyugati motrokat meg a simsont, akkor látjuk a különbséget. a másik hogy lassú, egy mai robogó 50 ccm-el megy 80-90-100-al, a simson megy 40-50 körül, partos úton erőtlen és rendkivűl környezetszennyező.

Leszögezném, hogy nem lejárni akarom a Simsont csak felvázolom hogy a mai korban már nem állja meg a helyét.

2013. aug. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"simsont nem ajánlom nekem már 6 éve keseríti az életemet

hiába csinálsz rajta meg valamit előbb útóbb valami mindig rossz lessz "


Hát akkor te valamit nagyon rosszul csinálsz!én egyszer újraraktam a motort azóta nem nyúltam hozzá.ez már 6 éve tart.És nem a boltba járok vele

2013. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos igazad van, hiszen kb. 30 éve kellett utoljára Simsont javítanom! Persze manapság csak a mendemondák jutnak el hozzám, pl. az is, hogy az MZA kapta meg a licenc jogokat és az eredeti doksikat, no meg hogy az alkatrész gyártáson túl még készítettek motorokat 2 év garanciával.

Bár az is lehet, hogy hazudnak az oldalukon.

Majd kiderül, jövőre már akkora lesz a kisebbik fiam, hogy biztos elkezd motorozni, akkor mejd megint veszek egy öreg Simót, hogy legyen min tanulnia...

:D

2013. szept. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os ha nekem írtad képzeld én nem csak gyertyát cserélek egy motorba mint te hanem tudod az egész blokkot széthúzom és ami rossz kicserélem tudod.És mitől különb egy 600-as mint a simson motor???abba is van ugyan úgy váltó kuplung karburátor stb. csak nagyobb képzeld szedtem már szét 400-as fzr-t nem csak simsont.
2013. szept. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Harkonnen-nem neked írtam csak kitörölték az egyik okos kommentelőt és te lettél a hatodik helyen
2013. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
és 40 ből már lehet venni normálisat ?
2013. szept. 2. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!