Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorblokk alsó, felső része...

Motorblokk alsó, felső része mit is jelent? +Motorblokk alsó rész repedés? (többi lenn )

Figyelt kérdés

az autó forralta a vizet minden jel arra utalt hogy hengerfejes lett , na most meg lett csinálva minden ami kell síkoltatás , nyomáspróba , új tömítés meg minden most össze lett rakva és nem jó folyok a víz

na most nekem azt mondták ,hogy a blokk alsó része van megrepedve valahol ,de nem tudni hol, mert hidegen minden szép és jó ,de amikor bemelegedik akkor folyik a víz. Kérdésem az lenne ,hogy létezik ilyen ,hogy a blokk alsó része elreped ?+ pontosan mi az az alsó rész ? mert mondták ,hogy a dugattyúk ,hengerfej, csapágyak, minden ami felül van az jó csak az alsó rész rossz valami olyasmit magyaráztak nekem ,hogy valami kúpos persely vagy mire megy rá az egész felső rész nem igazán értettem és az van megrepedve és azt , ha most szétszednék és elküldenék ultrahangozásra (motorblokk alsó részét )akkor az legalább 15-20 ezer és akkor már ott vagyok ,hogy annyiért már kapok egy alsó részt mert egy egész motor 45E ,de nekem nem kell rá semmi csak az alsó rész van megrepedve


szóval mi az az alsó rész mi van ott ? + mitől repedhetett meg ?

R19 1,4E

Válaszokat előre is köszönöm !!!!


2013. aug. 30. 22:04
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


na most ezt találtam az alsó rész az az amin van az olajszűrő , váló , vízpumpa ?

2013. aug. 30. 22:13
 2/5 A kérdező kommentje:
ja és még egy kérdés ha veszek egy ilyen alsó részt az befolyásol valamit ? úgy értem forgalmiba meg kell változtatni valamit ,vagy motorszám az nem fog változni ? ha eladom akkor az új tulaj át tudja íratni ? még 2 évig akarom használni csak jó lenne tudni, hogy 1 ilyen cserénél kell e csinálni valamit
2013. aug. 30. 22:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Az alsó rész, az a motortömb, francia motor, tehát hüvelyes, és arra érthették, hogy megrepedt valami.

De biztos ott ereszt a víz?

Egy szerelőnek nem hinnék, főleg, hogy ebből él meg, aki meg odaviszi, totál nem ért hozzá.

És hova folyik a víz?

Ha ott reped meg a motortömbnél, mindenféleképp az olajba kell, hogy menjen.

Francia autóknak elég hülyére sikeredett a hűtőrendszerük, a pözsóknál hajlamosak rémisztgetni az embert, hogy hengerfejes lett, közben az a baja, hogy belevegősödik, és légbuborék lesz a vízkörben, emiatt kinyomja a vizet.

Nálam volt ilyen, a gázolajmelegítőnél levegősödött, amihez még az életben nem nyúlt senki, de az okostojások már vagy 3x meghengerfejezték...

2013. aug. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt és van is néhány Renault-om, én azt tanácsolom, hogy először nézzétek meg a vízpumpát, mert a gyári előírások szerint minden második vezérműszíj cserénél azt is cserélni kell, és az szokta elengedni a vizet.
2013. aug. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

vízpumpa kb 1,5-2 éve volt cserélve ,mert akkor is hengerfejes lett csak akkor a felső részben volt repedés és akkor az meg is hegesztették és jó lett most a felső rész az jó csak alul ereszti valahol , de majd megemeltetem azt én is megnézem hol ereszt

de am arra gondoltam hogy lehet jobban járnék ,ha valami bontóból szereznék egy egész motort ,mert arra adnak 3 hónap garanciát (legalább is remélem ) és akkor azt csak át kéne tenni azt kész régit meg eltenném ,mert ha valami van az újjal akkor a régiről le tudom szedni a dolgokat hengerfej, vízpumpa + az összes alkatrészt ami kell , mert most veszek egy blokk alsó részt akkor ahhoz kell megint új tömítés , megint szétszedni ,összerakni bontott motort meg csak berak beköt azt kész

nézegettem 20-25E ami nekem kéne alsó rész de 40-50ért már kapok 1 egész motort

szerintetek ?

2013. szept. 1. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!