Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől kerreg a Mintem?

RobiGo kérdése:

Mitől kerreg a Mintem?

Figyelt kérdés
Nemrégiben vettem egy kis Yamaha Mintet. Az előző tulaj egy kicsit elbarmolta. Levette a vákumcsövet és az alapjárati csavart teljesen betekerte. Én ezt vissza csináltam és azóta 1L-rel kevesebbet eszik és jobban is megy, de kb. 40-nél elkezd kerregni mint egy kereplő és elmegy az ereje. Gurul, gurul de nem húz. Ha tudja valaki, hogy mi okozza ezt (kevés nafta, levegő, esetleg szívómembrán baj?) köszönettel venném a segítséget. A "vegyél inkább motor" című szöveggel próbálkozók kíméljenek!

#robogó #Yamaha Mint #1YU #kerreg a motor
2013. aug. 31. 16:47
 1/8 waland ***** válasza:
Érdekes hibajelenség, az enyém csinált sok mindent, de ez a kerregés új. Tudni kéne, milyen hangról van szó, mert sok minden okozhatja. A mint alapból egy lánchajtásos robogó, így van benne egy rakás fogaskerék, aminek a kopása okozhat ilyesmit, lehet a lánc megnyúlása is ok, vagy csak simán hiányzik az olaj a rendszerből (a mint meghajtása ellentétben más robogókkal folyamatosan olajban van, ha nincs benne olaj, akkor igen radikálisan elkophat). Én előbb ilyen mechanikus bajra gondolnék, a motorikusak csak utána jönnének. Egyébként végsebességre én nem nagyon remélnék sokkal jobbat, kb. 50 a vége, és itt nincsen lehetőség sportvariora, más görgőkre stb, de még az erősített főtengelyben is kételkedem, ami pedig kéne, ha mondjuk a fordulatszámot akarná valaki növelni... De itt be is fejezem, mert a kérdés sem a tuningról szólt. Keresd meg a hang forrását, és többet tudunk segíteni.
2013. aug. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Waland, köszi a válaszod, ámbár nem tartom valószínűnek, hogy a hajtásnál lenne a baj. Ugyanis amikor vissza tettem a vákum csövet egy ideig nem volt más baja, csak az alapjáratom meleg motornál hol felment az égbe aztán meg leesett, viszont szinte egyáltalán nem kerregett. Mint kiderült a karbit a blokk felöli gumiba szorító bilincs eltört, és kiesett belőle a csavar, ezért fals levegőt szívott. Nosza vettem egy másik bilincset. Amióta feltettem, na azóta kerreg megint.
2013. aug. 31. 18:06
 3/8 waland ***** válasza:
Nekem ott bilincs sincs :D, nem volt vele baj sosem, nem hinném, hogy onnan eredne a baj. Mikor előtte jártál vele, hogy húzott? Volt, hogy olyankor is kerregett?
2013. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amikor megvettem kerepelt mint a nyavaja és szinte alig bírtam a 40-et kitaposni belőle és 3l-t megevett. Miután vissza raktam a vákum csövet szinte teljesen megszűnt a kerepelés és ha 45 és 50 között tartottam szépen ment. 50-nél úgy tűnik valahogyan leszabályoz mert visszahőköl mint egy megbokrosodott ló, majd durran egyet. De aztán megy tovább :-)
2013. aug. 31. 18:32
 5/8 waland ***** válasza:
50 a vége. Fordulatszámkorlát, nem is kellene több, már ott se bír megállni. Milyen a gyertyaképed, egyáltalán, milyen gyertya van benne? ez a kerregés nem inkább olyan, mintha nem lenne jó a gyújtás?
2013. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia Waland! Az 50-nel nincs is semmi bajom. Melóba járós motort akartam nem seggrakétát. Amúgy már más is említette a gyertyát, igaz még nem néztem meg (talán meg kéne...). De szerinted mitől szűnt meg a kerregés amikor fals levegőt szívott? Lehet, hogy egy sportlégszűrő megoldaná?
2013. szept. 1. 08:56
 7/8 waland ***** válasza:
Én arra tippelnék, főleg, hogy mondtad, hogy néha durran a kipufogó, hogy túl sok benzint kap, vagy nem gyújt eleget a gyertya. A durrogás egyértelműen elégetlen benzin a kipufogóban. Oka egyébként sok lehet, pl. az is, hogy koszos a karbi, emiatt sok benzin megy a blokkba. Amikor matattad, akkor ide-oda mozgott benne a kosz, stb. Egyébként takarítottad már? A direktszűrőt felejtsd el, a mint karbija így is sokszor koszolódik el, azzal meg pláne. Még egy tanács: a légszűrőszivacs milyen állapotban van? Az enyémbe csak hálni járt a lélek, aztán meg belement a karbiba pár szétfoszlott szivacsdarab, és tolhattam egy csomót.
2013. szept. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ennek a légszűreje is hagy némi kívánni valót. Már maga a ház is rosszul zár (szivárog ki belőle a keverékolaj az áttételházra) és amúgy meg a karbit védő műanyag burkolat is hiányzik róla, tehát nem csodálkoznék rajta ha tényleg csak egy pucolás kellene neki. Direkt szűrő elfelejtve. Kössz a tippeket, azt hiszem tényleg hasznosak voltak és közelebb vittek a megoldáshoz!-)
2013. szept. 1. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!