Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt egy benzin/gá...

Mennyit fogyaszt egy benzin/gáz üzemű volkswagen polo városban és országúton?

Figyelt kérdés
2013. aug. 31. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

15%-al többet mint benzinből.


ja hogy literben ? 1.4 ? 1.6 ? stb

2013. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem 100kmen és pl egy 1.4es motor (bár neten 1.2 motorral láttam eladó kocsikat)
2013. aug. 31. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos kérdés, hogy milyen gázreduktor van benne. Ugye a táguló gáz hőt von el, emiatt a reduktort fűteni kell. Két főtípusa van, az egyszerűbbet a motor hűtővize melegíti, a drágábban elektromos fűtés (is) van. Ha az egyszerűbb van beépítve, akkor benzinről gázüzemre csak akkor válthatod át a csapot, ha a motor már elérte az üzemi hőmérsékletét, különben lefagy mint a vindóz. Ha a drágább fajta van, akkor a benzinhasználatot akár teljesen mellőzheted, járhatsz kizárólag gázzal.

Ha elsősorban városban, rövid utakra (mondjuk munkába járni) szeretnéd használni, akkor feltétlenül az utóbbi típusra van szükséged, az egyszerűbb reduktorral szerelt gázüzemet nem tudod kihasználni, alig valamivel olcsóbb. Az csak akkor jó, ha országúton mész száz-kétszáz kilómétereket vele.

Natürlich a reduktort nem lehet büntetlenül csereberélgetni, mert az átalakítási engedély egy bizonyos típusra szól, műszakin szólhatnak érte.

Ja, és gázüzemű kocsival csak az NKH-hoz mehetsz vizsgázni.

No meg azt se felejtsük el, hogy a gáztartályt időről-időre nyomáspróbának kell alávetni. Asszem 8 évenként. Vásárláskor figyelj oda, mikor volt az utolsó, mert nem olcsó, és a műszakin kivágják miatta, akkor is, ha amúgy makulátlan a kocsi.

2013. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm, a válaszokat. Egyébként számolgattam és lehet olcsóbb de többet fogaszt és kb hajszálra ugyanannyira jön ki az ára az üzemanyagnak...:( Vagy tévedek? Ti hogyan látjátok?
2013. szept. 1. 00:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Pár éve, amikor utoljára számoltam, egy tiszta gáz üzemű kocsi kb. annyira jött ki, mint egy diesel. Forintban. Elméletileg.


Amúgy ma már nem a csillagokba emelt árú LPG (palackos gáz) a tuti, hanem a CNG, vagyis a földgáz. Azzal még a dieselhez képest is olcsóbban autózhatsz. De ezért persze egy jókora beruházással kell adóznod, szóval összeségében csak akkor vagy pluszos vele, ha rengeteget kocsikázol, mondjuk taxis vagy, vagy mitudomén.

2013. szept. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!