Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor váltás? Lécci nézzétek...

Motor váltás? Lécci nézzétek meg lennt

Figyelt kérdés
Van egy elméletem.Kuplung behúz,váltokar egyet le.Kuplung lassan kienged közbe lassan gázt adok.Gázt kiengedem,kuplung be és egy határozott mozdulattal felfele kattintok a váltokatrral igy teszem kettesbe aztán fel.Mondjuk négyesbe vagyok.Gázt kiengedem kuplungot behuzom egyet lefele kattintok.igy le kettesig.Kettesbe vagyok behuzom a kuplungot egyet lenyomom aztán le?Innentől nemtudom?

2013. aug. 31. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kettesből egyet határozottat lefele nyomsz akkor 1-es,ha csak egy leheletnyit akkor üres.


Amúgy nem teljesen értem a kérdést.

2013. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed.

Váltási sorrendre vagy kíváncsi?

Lehet,hogy feleslegesen írok,mert a váltással tisztában vagy.Általában(kevés kivételtől eltekintve).Lentről,fel:1-N(üres)-2-3-4-5-6.Vissza ugyanez.De ha jól értem,lefelé váltásnál van a baj.Kettesből kettőt kell lefelé taposni,hogy egyesben légy.

Remélem,segítettem,ha más volt a kérdés lényege,írj!

2013. szept. 1. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy nem lehet értelmezni,bocsánat.Szoval az lenne a lényeg,hogy kettes-ből egyesbe jutni.Mindent értek csak ezt nem.Ugy hogy kettesbe vagyok egyet rányomok határozottan a váltokarra vagy kettöt nyomok rá határozottan?ezt nem tudom mert mind ketten mást irtok
2013. szept. 1. 10:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg még az is érdekelne hogy egyesböl kettesbe ugy h egyet tolom fel a váltokart vagy kétszer?
2013. szept. 1. 10:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Kettesből csak akkor válts egyesbe ha megálltál.

Ez az első szabály amit megtanítanak a vezetés oktatásnál: egyesbe és lükvercbe -hátramenetbe- csak álló helyzetbe teszem sebességbe.

Ha tehát kettesből egyesbe akarod tenni a váltókart -sebességet- állj meg.

Azt hogy hanyadik sebességben van a gép elsajátíthatod a gyakorlat közben. Vagy mondogatod magadban a sebességi fokozatokat, vagy a füledre hallgatsz és a sebesség mérőre. Hetvennél biztosan nem kettesben van a váltó. Ha hússzal mész és üvölt a motor, nem négyesben van a váltó.

Kissé extrém példák de remélem érthető voltam.

2013. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-ből 1 be, határozottan nyomsz lefelé
2013. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!