Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Simson kipufogójának, a...

A Simson kipufogójának, a blokkal érintkező részén, fekete lerakódás van . Miért?

Figyelt kérdés
Én tömítési hiára gondoltam ,de még új vagyok témában..

2013. szept. 1. 06:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Hol érintkezik a kipufogód és mivel?!

Az kox, korom és kátrány nem más mint a tökéletlen égési folyamatnak a végterméke. Valami baj lehet a levegő-benzin keverési aránnyal. Ha kívülről is látszik a kipufogón akkor ezek mellé, még a tömítésed is szét van égve.

2013. szept. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a kipufogó könyökre gondolsz. Az korom lesz, valszeg a tömítést kéne cserélni. Valamennyire minden Simson kormol (hiába, 2t), szóval az még nem jelenti azt, hogy rosszul van beállítva.
2013. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.válaszoló

A kipufogó töve ,ahol össze van kötve a blokkal. Arra a részre gondolok .

2013. szept. 1. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok: igen, mondom, hogy a könyökkel van a gond. Vagyis a hollanderben lévő tömítéssel.
2013. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Gratulálok! KÁTRÁNY MI? Az igen...

"Tömítés kell bele" ?! Azzal mit ér el?!


Mivel a motor 2 ütemű így megfelelő benzin-olaj keveréket kell alkalmaznod. Hülyeség, hogy 1:30-as keveréket kell használni mert "kopott" a fenét... Előír 1:50 vagy max 1:40 tehát 40 liter benzinhez 1 liter olaj!


FONTOS: Spórolás céljábol soha ne vegyél rossz minőségű olajat ugyanis azért kormol. Ha túl sok olajat teszel az adott benzinhez, lerakódik és ráég. 2 ütemű betegség nem lehet ellene mit tenni. Csak növelni tudod a könyök élettartamát a jó minőségű olaj-al és a megfelelő keverékkel.

2013. szept. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33-t keverek én, annál is van olajfolt néha, ez van, nem mai vasak már
2013. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!