Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől füstöl az autóm? (Swift...

Mitől füstöl az autóm? (Swift 1993)

Figyelt kérdés
Amikor hosszabb távra megyek, kb. 10 km után szokott az autó lökni egy nagyobb fehér füstöt, aztán fél percig kb. ontja kifele magából. Ilyenkor égett szagot lehet érezni, a motor hőmérséklet rendben van, az autó nem lassul, semmi változást nem érzek. Fehér füst és elég nehezen száll fel. Általában városon belül szoktam járni ott sosem jön elő, csak mikor hosszabb távra megyek akkor van ez a jelenség. Mi lehet ez?

2013. szept. 1. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Na ilyet se láttam még. Szerintem vidd el egy vizsgálatra, nézzék meg a szenzorok által mutatott értékeket, hátha valamelyikkel időnként megbolondul. Gyertyakép milyen? Hűtővíz nem fogy? Hibakód van?
2013. szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fehér füst jellemzően a hűtőfolyadék beszivárgására utal.
2013. szept. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dörmögő ***** válasza:
Figyeld meg nem fogy-e a hűtőfolyadék.
2013. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A hűtővíz nem fogy. Most mentem vele egy 40 km-es kört. Azt vettem észre, hogy kb. 10 km-eneként lök egy nagy füstfelhőt. Olyasmi szaga van mint mikor a gumi ég. Megálltam és megnéztem, mind3 henger megy. Mindenképpen autószerelő lesz belőle, csak szeretném tudni, kb. mennyire számítsak.
2013. szept. 1. 12:06
 5/6 anonim ***** válasza:

A lambdaszonda vagy a hűtőfolyadék hőmérő szenzor is rosszalkodhat, ilyenkor túldúsít a komputer, de annak jellemzően feketés füstje és szúrós szaga van, erős teljesítményvesztés mellett, valamint ezek a hibák folyamatosak, nem 10 km-enként előjövők


Ha hengerfejes lenne, nézd meg az alábbiakat: az olajbetöltő fedelét vedd le, nézd meg nem-e habos, fehér színű-e az olaj (mint a kávéhab). Aztán nézd meg a hűtőcsöveket, járó motorral könnyedén összenyomhatónak kell lennie. A kiegyenlítő tartályt is nézd meg, a hűtővíz nem a kipufogószagú, vagy olajos.

2013. szept. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezek mind rendben vannak megnéztem most, de viszont a levegőszűrő házban volt egy csomó olaj, kitakarítottam. Azt vettem észre, hogy a kartergázcső nem is volt rádugva. Most rádugtam mentem vagy 25 km-t nem jött elő.
2013. szept. 1. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!