Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire rongálom így az autót?

Mennyire rongálom így az autót?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk parkolóban kézifék helyett a sebességbe hagyjuk a kocsit?Keveset járok autóval és már volt negatív tapasztalatom a kézifékkel.Esős hét volt és valahogy víz jutott a fékpofák közé, és nem tudtam elindulni.(Mivel nem engedett ki a fék).Így kalapáccsal kellett kocogtatni a beragadt résznél a kereket h végre kioldjon.Ennek az elkerülése végett már csak akkor használom a kéziféket hogy ha tudom, hogy másnap vagy még aznap vezetni fogok.Tönkre mehet így valami a kocsiban?
2013. szept. 1. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért menne tönkre? Én mindig így parkolok. Vagy egyesben vagy hátramenetben van az autó annak függvényében, hogy merre gurulhat el. Csak arra figyelj, hogy mielőtt elindítod a motort, rakd üresbe vagy nyomd be a kuplungot (na meg a féket is, ha van rá esély, hogy üresben elgurul az autó).
2013. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kössz a választ.

Valamelyik fórumon olvastam,hogy elrontja a váltót az ha pl az 1-es gátolja,hogy elguruljon az autó.

2013. szept. 1. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Én erről még nem hallottam. 8 éves Opel G Astrám van, nyolc éve így használom és semmi baja a váltónak. Most volt nemrég műszakin, előtte át lett nézve rendesen, továbbá én sem érzem, hogy bármi baja lenne.
2013. szept. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dirtboy ***** válasza:
valamit félre olvastál,semmi baja nem lesz,én is így parkolok mindig
2013. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az emberek jelentős része így parkol, már csak azért is mert így nrm nyúlik a kézifék bovden...

Télen meg pláne nem ajánlott behúzott kézifékkel parkolni, mert befagy, aztán lehet töprengeni rajta, hogy akkor most hogyan is induljunk el...

2013. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Így célszerűbb parkolni, nem pusztán kézifékkel. Ugyan mi baja lenne? Gondolj bele, hogy járó motornál milyen erőáttétel gyakorol hatást a váltódra. Álló helyzetben meg csak a kocsi súlya van és kész.
2013. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató.Nem rég vettem az autót.1 éve van jogsim.Szinte csak azokra hagyatkozom amiket olvasok.Kösz,hogy felvilágosítottatok :)
2013. szept. 1. 21:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, csak egyre figyelj: ha emelkedőn vagy, miután leállítottad a motort és sebességben hagytad, ne engedjed fel teljesen a féket, amíg nem fogja az meg a kocsit.
2013. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!