Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Dodge Viper-nek nálunk...

Egy Dodge Viper-nek nálunk miért nincs olyan presztizse mint a német autóknak?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy aki tehetősebb csak a német autókat veszi.
2013. szept. 1. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem ismerik. Kérdezz már meg egy nőt, tudja-e mi az a dodge.


Amúgy minőségben tényleg nincs olyan mint egy német prémium autó, de a vicc az, hogy egy maserati-t se vesznek semmibe, pedig sokkal élvezetesebb és igazi luxusautó, nem pedig steril kapszula mint a mostani audik meg bmw-k.

És nagyon elegánsak is.

2013. szept. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én speciel egy Lotus Evora-nak tudnék örülni.
2013. szept. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg egy Viper-t azért tudni kell vezetni is. Nem tudom fejből, de 500-700 lóerős, HÁTSÓKEREKES, relatíve kis tömegű autóról van szó. Tehát megy, mint a szél. Na ezzel azért meg kell tanulni bánni. Jobb is, ha nem vesz mindenki ilyet, ha még a "hülyebiztosnak" szánt Audikkal, BMW-kel is ennyi baleset történik. Hozzáteszem, én is először csak üres reptéren mernék beleülni egy Viper-be, vagy egy hasonló autóba.
2013. szept. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Mert teljesen elborult egy autó. Túl sok a lóerő benne, hatalmas motorral és ennek megfelelő fogyasztással. A tankja viszont apró, nagyon sokszor kell beállni egy benzinkútba. Csomagtérről nem érdemes beszélni és két üléses csak. Vezetni sem könnyű - egy kicsit elhibázott gázfröccs és máris másik irányba mész tovább. Arról meg ne is beszéljünk mi történik, ha belemész egy kátyúba vele.

Ez nem luxusautó, hanem sportautó. Ilyennel nem lehet nagy presztízsű helyen megjelenni, mert kiröhögnek. Konkrétan még a közúton is kiröhögnek (én legalábbis mindenképpen).


Ellenben német luxusautók kényelemben nyújtanak luxust.

2013. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Az utolsó válaszoló fogalmazta meg a legjobban. Na meg presztizst nem lóerőben mérünk.
2013. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen az a nagy presztízsű hely ahol nem lehetne megjelenni egy ilyen sportkocsival? Aztán hol érdekelne engem ha egy Audis konzummajom röhögne rajtam ?
2013. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nem luxusautó, hanem sportautó. - mivel nagyon draga, nyugodtan hivhatod luxusautonak is!


Szerintem azert nem mert nem ismerik, es keves van belole az orszagban. Az USAban mindenki ismeri, es mindenki tiszteli, nem kell feltetlen szeretni (nekem sem jon be) de ha latok egyet, akkor elmelazok rajta egy pillanatra, mert tudom, hogy milyen ero/tudas/bankszamla van mogotte.

Akinek ilyen van, annak altalaban van egy masik autoja is, amivel "boltba" jar, vagyis mar a tehetosebb retegbe tartozik. Mivel tenyleg iszonyat bivaly verda, vezetni sem egyszeru, ezert sem veszi meg barki, meg akkor is ha megteheti.


Aki kozuton kirohog egy ilyen autot, annak fogalma sincs, hogy mivel all szemben. Ezt az autot a tulajdonosa azert veszi, mert imadja az erot, a gyorsasagot, a vezetest, es nem azert mert a bankar talalkozon fel akar vagni a verezigazgatok elott... Egyebkent nincs olyan presztizs hely ahol egy ilyennel ne lehetne megjelenni.... (amig az a hely elerheto aszfaltozott uton :)

2013. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


,,Jobb is, ha nem vesz mindenki ilyet, ha még a "hülyebiztosnak" szánt Audikkal, BMW-kel is ennyi baleset történik."


Ez mennyire igaz!

2013. okt. 29. 22:33
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ez nem luxusautó, hanem sportautó. - mivel nagyon draga, nyugodtan hivhatod luxusautonak is! "


Már megbocsájts, de Dodge Viper pont a szegényember sportkocsija. A lehető legolcsóbb autó ami ilyen teljesítményt tud. Ja, hogy megduplázódik az ára mire behozzuk Magyarországra? Az nem számít, eredeti árán (USA piaca) nézve olcsó kocsi.

2013. okt. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

pont a szegényember sportkocsija - hahaha, mekkora marhasag, olvastad valahol?


(USA piaca) nézve olcsó kocsi - en az USAban elek, vagom milyen arakon vannak itt az autok es annak ellenere, hogy nagyon jol keresek a Viper NEM OLCSO auto meg nekem sem. De meg a Corvette sem! Persze nem is kerul annyiba mint egy Lambo, de ez nem az arcedulak harca....


Ha a szorakoztato iparban vagy es h.lyere keresed magad, akkor konnyen kirantod azt a szazezret egy Viperre, de hidd el, itt az emberek nem gondoljak, hogy valaki azert vesz Vipert, mert csoro....


Amugy meg szerintem gyartanak europai piacra is Vipert (Eu-s szabvanyoknak megfeleloen) ugyhogy a vasarlonak nem kell a "behozatallal" bajlodnia.

2013. okt. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!