Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor nagyobb sebességre...

Mikor nagyobb sebességre kapcsolok, és elkezdem nyomni a gázpedált, akkor halk kopogó hangot hallok. Mi baja lehet az autómnak?

Figyelt kérdés

Kocsiról: Suzuki Swift, 993cm3, 1999-es évjárat, 72.000km van benne, jó állapotú, megkímélt

Amióta megvan (2 éve) semmi gondom nem volt vele.


2013. szept. 2. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Én első körben a hidrotőkére tippelnék. Lehet, hogy nagyon koszos az olaj ami benne van, mikor volt cserélve utoljára? Ha az előírt cserét nem tartottad be, akkor olajcsere, és érdemes lenne megpróbálkozni motortisztító adalékkal.
2013. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tavaly tavasszal volt olajcsere,és akkor már elég rossz volt az olaj.De érdekes akkor semmi kopogás nem volt. Tehát sztem nem ez lehet a gond!
2013. szept. 2. 09:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Hol lehet hallani a kopogást?Én a féltengelycsuklóra gondolok először ha esetleg a motortérben lehet hallani.Az én autómnak is ez volt a baja.A féltengelycsuklók és a csapágyak minősége a Suzukiba nagyon gyenge néha még 100.000 km sem bírnak ki.Először szerintem azt nézesd meg.
2013. szept. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Esetleg nem váltod el a fokozatot gyök2 fordulatnál újabban?

2 ezer el ne merd váltani, főleg egy japán motort.

2013. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem teljesen 1értelmű, h honnan jön a kopogás, inkább hátulról. A 4. válaszoló kérdését nem értem.
2013. szept. 3. 16:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Túl hamar elváltod szerintem. Pörgesd ki, és akkor nem fog kopogni.


Túl alacsony fordulaton remeg kopog erőlködik a motor. Ez ugyebár benzin, ráadásul japán, tehát mindenféleképpen magasabb fordulaton kell váltani.


Ebbe van már fordulatszámmérő?

Mert ha van, akkor 2 ezer alá ne engedd soha, csak ha országúton mész, és nem előzöl meg ilyesmi.


Ha nincs fordulatszámmérő, akkor hang alapján próbáld jobban kipörgetni, és 50-nél ne legyél 5.-ben. Bőven elég a 4. fokozat, de a motor szempontjából még a 3. a legideálisabb.

2013. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 JAlmomd válasza:
Sziasztok! Érdeklődnek hogy megoldódott a probléma? Hasonló problémám van egy 2006-os Swifttel. 140-150km/h körül el kezd valami kopogni. Elötte 110-től már enyhe vibráció van, ami nem függ a gázadástól, csak a sebességtől.. A kopogásnak mintha lenne köze a gyorsításhoz, de nem egyértelmű. Köszi az esetleges válaszokat!
2019. jún. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálam féltengelycsukló volt a gond.
2019. jún. 18. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!