Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen típusú motorral rendelk...

Milyen típusú motorral rendelkező autót ajánlotok ha városban (Bp. ) és autópályán is használnám az autót, fele-fele arányban? Mi az arany középút?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lesz így ideális a fogyasztása, stb., stb. Elég tapasztalatlan vagyok a témában. Napi szinten használnám a kocsit.
2013. szept. 2. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk 1.3-as Swiftünk van 2006-os és jól fogyaszt...5,5-6liter között...
2013. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem elég hosszú utakra kéne az autó. :S
2013. szept. 2. 15:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha számít az üzemanyagköltség akkor benzin-gázos kocsi. A modern dízelek szervizelésére rámegy az a kis különbség amit megspórolsz a kúton. Persze ha vadi újat veszel akkor egy darabig véd a garancia,akkor megéri a dízel, de használtan óriási lutri.
2013. szept. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lassan a gáz üzem is annyi lesz mint a benziné, így meg sem éri átalakíttatni...

A hosszú út mit takar? (meg mennyi cuccot?)

2013. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a középút valami nem túl régi 1,6 16V. Legalábbis az enyém vegyes használatban 6,3 litert eszik. Persze nem rodeózok vele, de nem is nyugger módra megyek.
2013. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
410 a benzin, 250 a gáz literje, és most emelték erősen a gázár adóját. Igaz hogy kb 10%-al többet eszik gázból a kocsi de még akkor is sokkal olcsóbb és sokkal környezetkímélőbb üzemanyag. Érdemes nem magunknak átszereltetni hanem eleve gázost venni, akkor nem kell már ledolgozni a beszerelés árát.
2013. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Munkám miatt sokat megyek külföldre, de nem sok cuccal, mert csak pár napot maradok. Budapesten is sokat használom az autót. Én is minimum 1.6-ra gondoltam, csak azt nem tudom, h milyen típusú legyen. :S
2013. szept. 2. 21:36
 8/13 A kérdező kommentje:
A hosszú út autópályán (én sem 100-al szoktam közlekedni) havi kb. 3000 km-t jelentene.
2013. szept. 2. 21:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Vehetel Diesel-t is csomóan már városra azt vesznek és bajuk nincs.így megéri venni.
2013. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Esetedben a legtöbbet keresett alsó közép- kategoria a megfelelő, az un. "Golf" osztály. Hasonlóan egy korábbi hozzászólóhoz,ehhez a mérethez jómagam is az 1.6-1.8 as szívó benzinest javasolnám, a kisebb motor az autópályán jobban pörgetve van ( azonkívül előzni is csak lendületből lehet) így akár nagyobb lehet a fogyasztása.Nem írtad, hogy új autóról vagy használt esetén mekkora értéket képviselő járműről lenne szó. Így látatlanban a Golf, Opel Astra ( ha nem számít a vezetés élménye ), ha megbízhatóság számít és nem a külső akkor Toyota corolla. Dízelt nem javasolnék, mert a modern turbó dizeleknek van egy alkatrészük a kettős tömegű lendkerék ami szinte menetrendszerűen 150 000 km után elromlik, javítása típus és évjárat függvénye, de 150-800 ezerig minden összeget hallottam, tehát az kb. 2 liter / 100 km kevesebb fogyasztás nem biztos, hogy megéri.
2013. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!