Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell egy 5 évet egy...

Weltmaister kérdése:

Mit kell egy 5 évet egy helyben állt motoron megnézni, megcsinálni, kicserélni hogy újra működőképes legyen?

Figyelt kérdés
A napokban kaptam egy Simson SR50-es Simson robogót és a fentebb írtak szerint 5 évet állt. Működőképesen lett elrakva, papám meghalt és az övé volt. Azóta nem volt használva. A gumik rendben, benzin van benne, be is indult második rúgásra de 1-2 perc múlva leállt, azóta se kép se hang. Van benne egy kb 6 éves Varta akksi, az működőképes lehet még, vagy tuti hogy kuka? Köszönöm a segítséget.
2013. szept. 2. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
karbi
2013. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak ennyi?
2013. szept. 2. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:
hogy működő képes legyen csak a karbit kell kipucolni.
2013. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdjük az akksis kérdéseddel. Egy Simsonon az csak az indexekhez, és a dudához kell. Szóval anélkül is lehet használni.


Ezen kívül én kipucolnám a tankot, és le is festeném benzinálló festékkel belülről. Aztán a benzincsapba is új szűrőt szereznék hozzá, biztos ami biztos (lehet külső szűrő is).

Aztán, ahogy írták előttem, a karbit mindenképp ki kell pucolni.

Ezt követően át kell nézni a fékeket, a kormányt, és a mi még fontos, a gyújtást is (be is kell állítani).


Ha ezzel mind megvagy, akkor elvileg okés lehet a vas.

2013. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. szept. 2. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!