Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Power szelepes motorra power...

Power szelepes motorra power szelep nélküli motor kipufogóját raktam, lehet h azért nem gyorsul annyira?

Figyelt kérdés
és emmiat ehet többet vagy kevesebbet?
2013. szept. 2. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
"A power szelep feladata a kipufogó csatorna keresztmetszetének változtatása, a fordulatszám függvényében. Alacsony fordulatszámon a szelep leszűkíti a kipufogó-csatorna keresztmetszetét, ez által biztosítja alacsony fordulatszámon a nyomatékot, míg magas fordulatszámon teljesen kinyit, hogy a megnövekedett fordulatszámon is tökéletes legyen a hengerben a gázcsere."
2013. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem, azért nem gyorsul annyira, mert az a rezó nem olyan fordulatra van hangolva mint amire a henger van kialakítva, ha nem megfelelő a visszatöltőhullám hatalmasat romlik a 2t motor hatásfoka, ettől csökkent a teljesítmény és fogyasztás pedig nő, mivel sokkal jobban kell tépni ugyanakkora tempóhoz...
2013. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

tudom mire valo a kipu szelep!

csak biztos akartam lenni h azért nem megy mert bele nyultam az összhangba!

egy darabig fent lesz,aztán megy vissza a gyári,köszi a válaszokat :)

2013. szept. 2. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:
csak arra figyelj, hogy a cső sehol ne legyen vékonyabb mint a gyári, mert ha túl nagy a nyomás a rezóban túlmelegedhet a motor, nagyon lelassul a gázcsere és nem tud távozni elég gyorsan a forró gáztömeg
2013. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké,köszi
2013. szept. 2. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!