Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyári lemezfelnivel szerelt...

Mocsokmacsek kérdése:

Gyári lemezfelnivel szerelt 1997-es évjáratú Opel Astra F gépkocsin 13-as vagy 14-es felni? Jelenleg 165/70 R13-as gumi van rajta, így vettem a kocsit használtan. Viszont úgy érzem, hogy alacsonyan van az alja. (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék rá egy nagyobb méretű gumit. Annyira sok pénzem nincs rá. Szerintetek mi a jobb? Ha veszek egy 14-es felnit és arra teszek egy széles, de vékonyabb gumit, vagy ha a meglévő 13-as felnire teszek egy kicsit szélesebb gumit?

Remélem, érthetóen fogalmaztam (lány vagyok) :)



2013. szept. 2. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Cseréld le 14" felnikre. Hozzá lehet már sokféle gumit keresni,sokféle mérettel. De azért nagyon ne térj el a gyári adatoktól,mert ha túl nagyot választasz szétszedi a futóművet,nehezebb lesz irányítani,és csalni fog az óra is.


Szerintem egy 175/65 14" próbálj rá először. Ha nem jó,akkor 185/70 14" (De ez már nem igazán rávaló)

2013. szept. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

miért van alacsonyan az alja?

Meg kellene nézetni akkor a felfüggesztéseket, lehet, a rugói elgyengültek, vagy a rugótorony korrodált. :-(

2013. szept. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha 165/80R13-as gumikat teszel alá. Ez kb. annyit emel rajta, mintha 175/70R14-es kerekeket tennél rá, de így nem kell felnit venned. Ez kb. 1,5 centit emelne az autón.
2013. szept. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nagy gyuri ***** válasza:
Gyári a 13-as 2001 -es astrám van így jönnek ki,a többiek jól mondják ne nagyon térj el a gyáritól szétverheti az elejét max 14-es tegyél fel!
2013. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem tudom, miért van alacsonyan az alja, próbálok olyan szerelőt keresni, aki megnézi azt is amikor felteszi a gumit (én ugyanis nem tudom feltenni).
2013. szept. 5. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!