Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vagyok. Első autóra 500...

Kezdő vagyok. Első autóra 500 at szánok. Belemerjek ugrani egy jobb kormányos kocsiba ennyiért, ami brutálisan jó? De jobb kormányos!

Figyelt kérdés

kressz megy, nem gáz, kerékpárral évek óta gyakorlom, és ismerem a szabályokat, és tudok ilyen tülröt szerezni:


[link]


2013. szept. 3. 00:41
 1/10 HiHu36 ***** válasza:
100%
Évek óta foglalkozok autókkal, így elég sok megfordult a kezem alatt, köztük több jobb kormányos is. Több mint egy évig jártam egy jobbkormányos Jaguarral, elég hamar szinte az első úton meg lehetet szokni, hogy a másik oldalon űl az ember, jollehet, az automata váltós volt, ez jelent némi könnyedséget. Viszont ezen tapasztalatok birtokába, inkább bal oldalra szavazok. Magyarországon nem műszaki követelmény a bal oldali kormány, így jobb kormányos kocsit minden további nélkül vizsgáztatható. Kezdőnek főleg ajánlanám a bal oldalt. Az a tükör amit linkeltél, arra jó, hogy látod, hogy jön-e valami szembe, viszont egy előzéshez, felmérni a szembejövő sebességét, távolságát, szinte lehetetlen. Emellett több kisebb dolog is zavaró lehet. Például parkolójegy automaták bal oldalt vannak, így ha nem ül melletted senki akkor körülményes a bejutás. Tudom, hogy nagyon csábító tényező az, hogy félmillából szinte patika autót lehet venni ami jobb kormányos, de azt javaslom inkább nézz még szét, hátha akad egy hasonlóan szép balos :)
2013. szept. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nekem már van jogsim!
2013. szept. 3. 09:00
 3/10 A kérdező kommentje:

hát nem tudom lehet hogy marad a jobb kormányos. ha ennyire hamar meg lehet szokni. nem mind egy hogy az ember 60 ezer kiló méteres autót vesz ahogy mondod patika állapotban, vagy ugyanennyiért régebbi, szétrohadtat 200.000 el.... a tükör meg előzésre jó amúgy és úgy van kialakítva pont hogy fel tudd mérni hogy mikor szabad menni.


http://www.youtube.com/watch?v=VPAWRWLCnpM

2013. szept. 3. 09:07
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Minek teszel fel kérdést, ha csak a te véleményed megerősítését akarod úgyis?


Magyarországon jobb kormányos kocsi nem jó. Előzésnél abból a kis vacak tükörből azt hiszed majd mindent észreveszel? Kamionokat és más személygépkocsikat még igen, na de, hogy egy gyalogost vagy biciklist már nem az biztos. Sebesség és távolság felmérése meg nagyon nehéz lenne, hiába gondolod, hogy erre van tervezve, biztos jó lesz. Nem, nem lesz jó...

Van más gond is; jobbra kis íven kanyarodásnál nem látod be a kanyart. Vakon mész be, gyalogosok meg majd ugrálhatnak el előled.

Főleg kezdő jogsisnak katasztrófa lenne egy ilyen autó. Nincs még minimális rutinod sem, de már nehezíteni akarsz a helyzeten... Aztán miután megszerzed rajta a rutint, nem fogsz tudni normálisan bal kormányossal közlekedni. Ez gond lehet autóvásárlásnál, mivel 99.99%-ban ilyen autók vannak nálunk.


Egyébként nem gyanús neked, hogy 500.000 forintért gyári állapotú autót ajánlanak? Biztos vagyok benne, hogy nincs még forgalomba helyezve, ez minimum 150e forint lesz pluszba. Persze elég jó esély van rá, hogy rejtett hibája lesz, vagy valami más gebasz van ott. Ha túl jó, hogy igaz legyen, nem az...

2013. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Modoráljad magad kisfiú. Lehet középiskolai haverjaid között elmegy ez a stílus, de mindenki más számára rikít belőle az igénytelenséged.


Négy óra alatt elmentél, kipróbáltad, aláírtad az adásvételi szerződést, átutaltad a pénzt, megkötötted a biztosítást, és már megy is a forgalomba helyezés. Persze...

2013. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
khmm khmm... nem utaltam, vittem, próbarendszámmal kipróbáltuk, és ők intézik az átírást te segg. én csak letettem a pénzt és szerződtem velük.
2013. szept. 3. 14:27
 7/10 A kérdező kommentje:
holnap után lehet menni a kocsiért...
2013. szept. 3. 14:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Látom moderálni továbbra sem sikerült. Remélem nem környékemen fogsz tapasztalatot szerezni a pöpec, kicsit sem gyanús, "új" autóddal. Nem szeretném a szélvédődön végezni egy elhibázott előzésed miatt.
2013. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell a jobbkormányost is vezetni, észre sem veszed, hogy hol ülsz.
2013. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 eztsetudtad ***** válasza:

Minden kereskedésben van egy ilyen madáretető.....szépen csillog fél áron csak kár hogy semmire sem jó...


Egyel fentebbi válaszadónak írom hogy ha a csomagtartóban van a kormány akkor is el lehet vezetni csak kicsit kellemetlen én vezetem már jobb kormányos autót és mondjuk ha egy szűk utcában megáll előtted a kukás autó akkor kellemetlen kikerülni persze ha viszel magaddal valakit aki az anyós ülésen ül és előzésnél kőzvetítt akkor kiváló választás egy ilyen autó..

Minden esetre szerintem a forgalomba helyezése is nagy matek ha lehetséges egyáltalán én kb 10 éve árulok atokad de neki sem kezdenék .....

2013. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!