Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás plusz költségek...

Qwertyzorkai kérdése:

Autó vásárlás plusz költségek nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves vagyok , jogosítványom még nincs de az autót előre meg szeretném magamnak vásárolni egy opel corsa 1.6 néztem és lenne egy olyan gondom hogy... mesélték hogy hiába veszem meg az autót még ha nincs is jogositványom muszáj átiratnom az én nevemre illetve nemtudom hány adót fizetnem rá.. van valami megoldás hogy a kocsi meglegyen kifizetve minden de ne keljen érte fizetnem nemtudom hány adót amég nem lesz meg a jogositványom? elég ha csak a ház elött áll egy ideig is amég nemteszem le a jogsit csak adig ne keljen rá + költséget fizetnem. ( ne haragudjatok ha hülyén fogalmazok ) légyszives segitsetek negatívumokat légyszives neírjatok köszönöm! Laci
2013. szept. 3. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Max ajándékozással lehet valamelyes lefaragni az átiratás költségeit.
2013. szept. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
leírnád pontosan hogyan lehet ezt? átiratás biztositás stb.. adókat elkerülni egy ideig?
2013. szept. 3. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékozással? No-no, akkor dupla vagyonszerzési illetéket kell fizetni...


Ha megveszed az autót, akkor át kell íratnod - ez nem lehetőség, ez kötelező és nem tudod kicselezni, legfeljebb ha hajlandó vagy bevállalni cserébe olyan költségeket amik majd később kerülnek elő és nagyobbak lesznek (fedezetlenségi díj, esetleg büntetés).

Ha megveszed, akkor biztosítást kell rá kötnöd, eredetvizsgára kell vinned, be kell fizetned a vagyonszerzési illetéket és a 6+6 ezer forintot forgalmira meg törzskönyvre.


Ha ezek megvannak, akkor átmenetileg "költségmentessé" tudod tenni ideiglenes forgalomból kivonással.


Nem lehet nem negatívumokat írni: a járműhöz, legyen az bármi, pénz kell, akkor is ha egyetlen km-t sem megy. Mit gondolsz, miért kezdtem el megválni a féltve őrzött 40 év feletti veteránjaimtól? Mert csak egyet akarok megtartani, hogy csökkentsem a költségeimet.

2013. szept. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor ha csak az átiratás is fizetem azis 50e ft minimum igaz? mennyi időn belül kell fizetnem?
2013. szept. 3. 19:19
 5/8 Dörmögő ***** válasza:
80%
A vásárlástól számított 15 napon belül át kell íratni az autót. Ha ez nem történik meg akkor ha jól tudom akkor kivonják a kocsit a forgalomból.
2013. szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem is tudod elkerülni, de azért okosabban lehet csinálni.

Átiratod, úgy, hogy Te vagy a tulajdonos, az üzembetartó pedig valamelyik szülő.

Így a kötelező biztosítás jóval olcsóbb lehet, már csak a koruk miatt is. Ha pedig jogosítványuk is van, akkor még jobb.

Illetve van jó pár kedvezmény, ami lehet rájuk vonatkozik, de rád nem.

Így is ki kell fizetni, de azért nem mindegy, hogy mennyit fizetsz.

Neked pedig mindenképp elég drága lenne, mivel csak 18 éves vagy, ráadásul jogosítványod sincs....

2013. szept. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A többiek leírták a lényeget, én csak annyit tennék hozzá, hogy egy autó az utcán állva rohamosan veszít az értékéből, de a pénz jól befektetve fial!

Ezért én nem vennék előre autót, lekötném a pénzemet. Azt az autót fél év múlva jóval olcsóbban megtudod venni!

2013. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az átírás költsége típusonként eltér. Ha megvannak a kocsi adatai, akkor könnyen kiszámolhatod itt:


[link]


De első tippre közelebb lesz az átírása a 60e-hez mint az 50-hez.

2013. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!