Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vásárlás előre utalással...

Vásárlás előre utalással bankszámlaszám nélkül hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Az aprod.hu-n kinéztem egy gyűrűt és írtam üzenetet az eladónak hogy érdekelne és hogy hogyan vehető át amire azt írta hogy személyesen (csak hát én oda nem tudok elmenni) vagy előre utalás után postai úton. Ez az utóbbi mit is jelent? Mert nekem nincs bankszámlaszámom akkor ezt az utóbbit hogyan lehet megoldani?
2013. máj. 20. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A postai utaláshoz nem feltétlenül kell bankszámla.

Ki kell tölteni az űrlapot (feladó, címzett, összeg) és készpénzben befizetni.

Persze - összegtől és egyéb feltételtől, például gyorsaságtól függő - díja van.

2013. máj. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Arról az oldalról nem szabad előre utalással vásárolni, ezt ők maguk hangsúlyozzák.


2. Ha mégis át akarod veretni magad, akkor úgy tudod eljuttatni az eladóhoz a pénzt, hogy bemész egy bankfiókba, ami az ő bankjához tartozik, és ott a számlaszáma megadásával befizetsz a számlájára. Ehhez semmi sem kell a részedről, maximum a személyid.

2013. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az eladótól kérdezd meg, hogy elfogad-e utalás helyett olyant, hogy a pénzt átutalás helyett a számlájára befizeted a bankjában.

Ha ez megfelel neki, akkor egyszerűen bemész a bankjának bármelyik bankfiókjába, a számlájára befizeted a kért összeget, és utána tudja postán küldeni a megrendelt árut.

A készpénz befizetése ugyanis a legtöbb bankban ingyenes, nincs külön díja.


A bankfiókban a befizetéskor kérd meg az ügyintézőt, hogy "közlemény"-ként írja be a neved, és esetlegesen azokat az adatokat amiket az eladó kér, hogy ő is tudja azonosítani a befizetésedet. Ez akkor lehet fontos, ha az eladónak többen fizetnek a számlájára, mert a közleményből fogja tudni, hogy te fizetted be.

2013. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2013. máj. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!