Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen robogót ajánlanátok?

Milyen robogót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
B-s jogsim van, de szeretnék inkább robogóval munkába járni. Napi olyan 44-45 km-t tennék meg, heti 4-5-ször. Gondoltam bicóra és elektromos bicóra, de azért azt nem bírnám. Valami könnyen kezelhető, egyszerű, és lehetőleg olcsó járműre gondoltam, lehet használt is, olyan 200 ezerig bezárólag. Illetve még egy olyan kérdés, hogy ha életemben nem vezettem még robogót, érdemes elmennem venni pár órát, vagy majd megy magától? Mindezt nőként kérdezem, úgy, hogy egyelőre azt se tudom, hogyan kell egy ilyen masinát elindítani :D Köszi előre is :)

2013. szept. 4. 02:55
 1/10 anonim ***** válasza:

"Napi olyan 44-45 km-t tennék meg, heti 4-5-ször"


Szia nem lessz az egy kicsit sok a robogónak?? :) meg rossz lesz ha egy kocsis elsuhan melletted 90-el.Én azt mondom jobb lenne lerakni egy kiegészítő 125ccm-es és azzal menni mert jobban bírja nem csak 50-el tötyögsz hanem az tud 90-el is menni meg hát azért csak oda vissza 90 km-er az azért egy 50-ssel nem olyan jó

2013. szept. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most akarsz robógóra , amikor jön a zima?
2013. szept. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet kapni 200-ért olyan 50-es robogót ami simán viszi a 90-et vagy még kicsit többet is!

De ha még nem motoroztál, főként ilyennel, akkor javaslom a zárt, állvédős bukósisakot, biztos ami biztos és nem fagy le reggel az arcod!

Valamint nem árt ha valakit megkérsz, hogy segítsen megmutatni, hogyan is kell vele menni. Induláskor figyelj, hogy például kereszteződésben, ne húzz neki hatalmas gázt, mert könnyen kicsúszhat a hátulja, főként reggel a nyirkos aszfalton!

2013. szept. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Lehet kapni 200-ért olyan 50-es robogót ami simán viszi a 90-et vagy még kicsit többet is! "


Robogók maximálisan megengedett sebessége 40km/h. Ez ugyanakkor a gyári tervezett sebességük is. Lehet gyorsabban menni, mert rendszám hiányában csak helyszíni bírságtól kell tartani. Viszont, ha megfognak akár 60-as tempóval, az már 50%-os sebességtúllépés.



Sok robogót átépítenek, kiszedik belőlük a limitert, hogy menjenek 70-80-at, akár 90-et, de gyakori, hogy a fékrendszert nem módosítják (sem a teleszkópokat). Ezek az átalakítások sokszor illegálisak mellesleg.

Másik gond, hogy a fogyasztásuk is nagyon megnő ezáltal. 6-7 literes átlag nem ritka.


Azt írod, napi 44-45km lenne, ez nem nagy mennyiség. Én is ennyit megyek robogómmal, de az egy 250-es.

Azt nézd meg milyen úton kéne munkába járnod. Ha csak városban, akkor elég az 50-es, mert 60-at még azért elég jól bírják. Viszont, ha sok a külterület, ne vegyél kis robogót. 40-el cammongsz az út mentén miközben 90-el előznek a kamionok és autósok - ez nem egy jó érzés.


Még valami: ha még nem motoroztál, menjél el egy oktatóhoz. Lehetőség szerint ne autósiskolába, hanem egy vezetéstechnikai oktatót keressél fel. Nagyon sok minden van amit tudni kell róla, hogy viszonylag biztonságosan közlekedhess.


Végül: csak mert 50-es a motor és nem kötelező rá teljes védőruha, ne ezen spórolj. Full-face bukósisak (nem a 20e forintosból!), motoroskesztyű, -térdvédő, -csízma, -kabát használata erősen javasolt. Nem mindegy, hogy egy bukás közben az arcodat vagy a sisakot koptatja le az aszfalt.

2013. szept. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket:)

Igazából nekem ez egy köztes megoldás lenne. Budáról a reptérre 22 km a táv. Kocsival 25-35 perc, viszont elég húzós benzinben, bkv-val kb 1,5 óra és min. 3 jármű, bicóval vagy elektromos bicóval meg min. 1 óra lenne. Igazából nem akarom elérni az "autós teljesítményt", csak akarok vmi olyat, ami azért gyorsabb mint egy bringa. Meguntam, hogy napi 3 óra bkv úgy, hogy maga a munkám 4 órás. Ha 40-nel ledöcögöm azt a 22 km-t, az sztem olyan 3/4 óra alatt meglenne, mégsem lenne 2-3 átszállás, és kerülőút.

Igazából az lenne a fontos, hogy hosszabb távon bírja ezt a napi 45-50 km-t, és ne legyen bonyolult ellavírozni vele. Gondoltam én is az A1-es vizsgára, de amire nekem kellene egy ilyen motor, az sztem drágább, meg rendszám, műszaki, többet fogyaszt, stb., akkor meg már majdnem ott vagyok a kocsizás költségeinél.

Tudom, hogy vannak hátrányai, de belefásul az ember a napi 3 óra zötykölődésbe a bkv-n, ez pedig mégis csak élvezetesebb.

Olyanokat olvastam, hogy a Honda Dio, Today, és a Yamaha Jog amik elég megbízhatóak, és ha sikerül kifogni egy jó állapotban lévő használtat, még simán el tudnék vele döcögni pár évig.

Vélemények? :)

2013. szept. 4. 10:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Budáról a reptérre? Gyorsforgalmi úton vagy M0-n mennél? Egyikre sem alkalmas egy 50-es robogó. Feltartod a forgalmat, mindenki megpróbál előzni, leszorítanak az útról. Ha nem tudsz (majdnem) végig 50-es 60-as zónában menni, inkább csináld meg az A1-es jogosítványt. Nem drágább fenntartani egy 125-ös motort 50-esnél. Fogyasztásban még jobbak is (legalábbis, ha 40-nél többel akarsz menni).
2013. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De ha mégis belevágsz:


Gilera Runner és Jamaha Aerox a két kedvencem. Előbbi, mert kényelmes és sok cuccot tudsz belepakolni, utóbbi mert egy nagyon rég óta futtatott, jól bevált és megbízható modell.

2013. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jahama > Yamaha ...
2013. szept. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A gyorsforgalmira fel sem hajthatok robogóval. A vele párhuzamos úton meg szoktak menni bicóval és robogóval is, simán kikerülik őket, van rá két sáv is, egyik se szokott tömve lenni. Azért köszi a válaszokat, majd alszok rá jópárat :)
2013. szept. 4. 13:40
 10/10 anonim ***** válasza:

"Lehet kapni 200-ért olyan 50-es robogót ami simán viszi a 90-et vagy még kicsit többet is!""


Na azt azért megnézném!!!Meg én nem a végsebességről beszélek hanem az UTAZÓSEBESSÉGÉRŐL ami nem ugyan az!egy motornak sem tesz jót ha csutkán húzod!!viszont egy 125ccm-nek már az utazó kb 80-90 ha egy normálról beszélünk

2013. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!