Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa C 1.3 CDTi cosmo-ró...

Opel Corsa C 1.3 CDTi cosmo-ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

évjáratban 2003tól. Megbízhatóság, fogyasztás, úton hogy viselkedik, vezetés stb, egyszóval mindenre. Most tervezem egy ilyen autó beszerzését azért kérdezném, hogy megéri e.

Vagy esetleg valaki tud jobbat, ilyen ár kategóriában és ilyen fogyasztásban?

Válaszokat előre is köszönöm! (senkit se pontozok le, de azért hülyeségeket mellőzük)



#Opel #opel corsa cdti cosmo
2013. szept. 4. 23:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Japán diesel-nél kevés rosszabb van. :)

Észre kéne már venni,hogy a japán kocsik ideje a 90 években véget ért. Azóta csúsznak le, és szinte az összes európai, de még koreai kocsi is előzi őket mindenben. Csak árban nem.


Ami Japán kocsiban ketyeg és jó, az is vagy Lengyel (1.7), vagy francia (Mazda 1.6) :)


Az,hogy 90.000-nél sikerült megölni az 1.3 CDTi-t. Elhiszem, ahogy esett már szét 10.000 km-nél Mazda 6-os is. :) Ez nem statisztika...


A statisztika azt mutatja, hogy nagyon jó kis motorok.

2013. szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező! 8 éve hajtok egy ilyen 1.3 cdti Corsát, eddig lekopogom hiba nélkül. Nem tudom, milyen körülmények között szeretnéd használni, de városba nem ajánlom. A városi használat (szerintem minden újabb közös nyomócsöves dízelre igaz, nemcsak erre) nagyon nem tesz jót neki, pár ezer km után érezhetően "ellustul" és fekete füstöt dob erősebb gázra. Ez annak a jele, hogy az EGR szelep telemegy korommal. Jó esetben ki lehet ezt belőle hajtani, párszáz tempós km egyenletesen pályán vagy országúton, rosszabb esetben tisztítani kell, mégrosszabb esetben csere (nem vészes összes, de akkor is idegesítő...)Még jó h nincs venne részecskeszűrő, különben azzal is lehetne szívni...


Egyebekben szerintem nagyon jó kis autó, jó az úttartása, viszonylag kényelmes, kis odafigyeléssel olcsón fenntartható. Fogyasztása mostmár nem számít olyan kiemelkedőnek, de még így is jó szerintem: város 6l, országút 4,5 autópálya 5-5,5. Pályán nem érdemes nagyon 130 fölött hajtani, mert az 5-ös váltó miatt sokat fog forogni és ezáltal simán ehet annyit mint városban. Olajat, szűrőket 10ezrenként érdemes cserélni és ne spórolj ezeken, meg fogja hálálni. Olajból én Castrol 5W30-at használok, szűrőkből pedig MANN vagy Bosch.


Összegzés: egy dízelautónak járó odafigyeléssel szerethető társ a mindennapokban.

2014. szept. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!