Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van annak valami értelme,...

Van annak valami értelme, amikor hétköznapi autókból csinálnak extrém teljesítményű masinákat?

Figyelt kérdés
A youtube-n több ilyen videót is láttam, amikor pl. Volkswagen Polo-ból és Golfból varázsoltak 1000 lóerő feletti szörnyetegeket. Az erejük, menetteljesítményeik (kivéve a végsebességet)kb. a Bugatti Veyron szintjén vannak. Csakhogy amögött egy sokéves fejlesztés áll, sok szakemberrel és még több pénzzel; míg itt egy hétköznapi autót tuningoltak fel. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi ideig bírják egy ilyen autónak az alkatrészei, illetve mennyire veszélyesek ezek a "lélekvesztők?"

2013. szept. 5. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Azokban a Polokban vagy Golfokban lehet akármilyen motor. Az h mennyire bírják az függ a tuningtól. Ezek nem hétköznapi használatban lévő kocsik hanem hobbi jellegűek. Veszélyesek alatt mit értesz ? Sokszor sokkal biztonságosabbak mint a gyáriak. Aki ilyet épít az úgy csinálja h meg is tudjon vele állni ... (nagy fék, sport futómű, nagyobb szélesebb kerekek, prémium gumik, és még sorolhatnám) Nem 1 ismerősöm van akinek fel van húzva a motorteljesítménye, 150LE-ről 250-re vagy 90-ről 180-ra ... Az alkatrészek persze hogy jobban kopnak hisz nem ekkora teljesítményre vannak fejlesztve ...
2013. szept. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Veszélyesek alatt mit értesz ?"


Elsősorban arra gondoltam, hogy a különleges terhelés miatt a legrosszabbkor menne tönkre valamelyik kulcsfontosságú alkatrész és abból lenne baleset. És valamelyest arra is, hogy mennyire lehet ezeket "uralni", tehát ha esetleg beleülne egy közepes sofőr, nem-e menne neki az első fának, mert annyira zabolázhatatlanok, hogy csak egy profi bír velük.

2013. szept. 5. 01:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha szétszalad a ménes menet közben, abból nem nagyon lehet komoly baleset szerintem, a kormányművet és a féket nem nagyon érinti.


Ha egy átlagos képességű sofőr beleül egy 1000 lovas autóba, akkor valszeg nem fogja padlóig nyomni a gázt, vagy ha mégis, akkor attól nagyon bef0sik majd, ahogy megindul az autó és visszavesz.


Igazából nem értem az ilyen kérdések célját. A gázpedálnak nem csak két állása van ( amikor nem lépsz rá meg a padló ) és a gépjárművezetők sem bonthatók szét csa versenypilótákra és rosszul vezetőkre.

2013. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!