Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aksi nélküli motorba építhető...

Aksi nélküli motorba építhető index?

Figyelt kérdés

A kismotoromban lendkerék mágneses gyújtás van.(remélem ez a helyes kifejezés) Akkumulátor nincs, gyújtás, világítás és a duda is erről működik. Szeretnék indexet felszerelni a motorra. Megoldható lenne?

Az index-lámpák fogyasztása nem csökkenti a gyújtás hatékonyságát?

Az áram-fogyasztás szempontjából gondolom LED-es index beépítése javasolt.

Ehhez építenék be egy szelén-egyenirányítót helyettesítő modernebb alkatrészt (hűtéssel együtt). Ehhez elektronikus indexrelé és persze a ledeket és a kapcsolót megfelelően összekötni.

Ez így működhet? Ha szerencsém van, az egyenirányítás után valami szabványos feszültségértéket kapok, ellenkező esetben nem tudom mit érdemes tenni. (A váltóáram feszültségét még ki fogom mérni és kiszámolom kb mekkora lesz az egyenfesz)

Egyéb kérdés:

Tudnátok ajánlani egy szakmai fórumot, ahol fel tudom tenni a hasonló jellegű kérdéseimet?

Rendkívül ritka motorom van, babbetához hasonló pedálos indítású szerkezet.

Előre is köszönöm!


2013. szept. 7. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ertek a gepjarmuvillamosaghoz,de lattam mar aksi nelkuli mopedeket amin volt index ugyhogy nyilvan lehet.A gyujtas hatekonysagat nem csokkentheti mivel annak kulon tekercse van,legfeljebb a fenyszoro fenye fog "ingadozni" mikor indexelsz...
2013. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lendkerékmágneses gyújtásban az a jó hogy a gyújtás része a többi elektromos cucctól független. Lehetnek azok akárhogy terhelve, az a gyújtást nem befolyásolja(persze a motort jobban terheli)

Irányjelzőnek mindenképp szabályzott egyenáram kell. Ezt elő lehet állítani viszonylag egyszerűen egy diódával(diódahíd nem jó, a test mindennek közös, azt nehézkes külön vezetéken vezetni mindenhol, szóval ezt hagyjuk) aztán kell egy pufferkondi. Na ide valami méretes kell ami elég szuflát tud tárolni hogy elég legyen. Aztán mondjuk egy stab IC(gondolom 6v-os rendszer lehet, tehát egy 7806-os, ha 12v-os akkor 7812-es) aztán jöhet az elektronikus villogtató. Aztán arra kötve a LED-es fényforrások. Vagy egy-egy relé, aztán akkor akár lehet a világítótekercsről közvetlenül táplálni az égőket, persze ennek akkor van értelme ha nem LED-es.

2013. szept. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Az lehet, hogy csak egy tekercs van a lendkeréknél? Tehát, hogy ugyanarról az áramkörről működik a világítás, mint a gyújtás?

Át fogom nézni, mert kitudja. :)

A motort enyhén terheli, akkor az index áramköre? Bár ha az összesen nagyjából 30 wattos izzók nem okoznak érezhető változást, akkor az indexnek sem szabadna. Ráadásul nincs folyamatosan használva, gondolom ilyenkor nem fogyaszt a többi áramkör üresben. (fesz stab. és társaik)

2013. szept. 8. 08:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha valóban lendkerékmágneses akkor legalább 2 tekercs kell hogy legyen. Egy a gyújtásnak és egy a világításnak. De ezzel igazából nem is kell foglalkoznod, csapold meg a világítás valamelyik vezetékét.

Elektronikus villogtatónak van azt hiszem egy minimális nyugalmi áramfelvétele. De ez elhanyagolható, annyira kicsi. Meg ha LED-esre csinálod akkor a világítás fényerején se fog meglátszani ha épp indexelsz.

2013. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, így sokkal egyszerűbb a megoldás és korrekt áramkör építhető ki. Köszönöm a segítséget! Ment a zöld kezecske :)
2013. szept. 8. 13:38
 6/6 anonim válasza:

Persze hogy építhető! Én így oldottam meg!


[link]


[link]


[link]


[link]


1000% hogy működik nekem hónapok óta ezzel megy és olcsó megoldás, akku se kell... Aki kicsit konyít az alektronikához annak ez nem vészes dolog :)

2016. jún. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!