Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Tipo mitől csinálja ezt?...

Fiat Tipo mitől csinálja ezt? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!Pár napja vettem 1 Fiat Tipo 1.4. I.E.-t és előre bocsájtom,teljesen "szűz"vagyok I.E. terén,csak karburátoros Tipohoz volt közöm eddig!

Az a gondom,hogy hidegen nagyon nehezen indul és amikor elindul kb. 2percig játszanom kell a gázzal különben leáll!2 perc után van alapjárat és szép egyenletesen jár.Viszont van egy fordulattartomány,valahol negyed és fél gáz között(sajnos nincs benne fordulatszámmérő,így pontosabban nem tudom belőni),ahol nagyon rángat.Kinyomott kuplungnál is olyan,mintha kihagyna a gyujtás!Az alatt és felett teljesen normálisan működik! Mi lehet az oka vajon?Köszönöm előre is!


2013. szept. 7. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyilván nem csak olyan, hanem ki is hagy..

Gyertyakábel, gyertyák első körben.

2013. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én 1.4 Ie-m valamikor a szívótorkon lévő hőmérséklet jeladóval szívatott, talán az okozhatja a hidegindítási problémákat.
2013. szept. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es.

Gyertyakábeleket,gyertyákat már átnéztem+megpucoltam,most szép egyenletes szikrát ad.

2.es

Tettem bele spurit,most már könnyebben indul hidegen,és hamarabb van alapjárat is.Viszont,még mindíg ott a rángatás.Ha üresben tartom a gázt azon a ponton,olyan mint ha túráztatnám a motort,pedig egyhelyben tartom a pedált.Ha visszább engedem,vagy rápadlózok,pőrög egyenletesen.Ez vajon mitöl lehet?Baromira idegesít,főleg gyorsításnál!

2013. szept. 8. 20:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a gázpedál pozíció érzékelőt. Ha leveszed a légszűrőt, akkor szemből nézve a injektor egység bal oldalán keresd, négy imbusz csavar rögzíti, fekete műanyagháza van, kábel csatlakozik rá.
2013. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!