Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket vegyem meg? Jawa...

Melyiket vegyem meg? Jawa cezet 125 vagy egy MZ ETZ 125-öt?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye ezekről a motorokról? Én nem tudok dönteni..
2013. szept. 9. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

mind kettő gyönyörűű (persze ha gyári állapotban van).

jáwával többen utánad néznek, de az etz a legtöbb szempontból jobb.

2013. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ETZ 125/150 !

modernebb (tárcsafékes, jobb futómű, 12 voltos rendszer) és alkatrészt is kapsz hozzá (bár az utángyártott cuccok elég ócskák)

2013. szept. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ezért kell német cuccokat venni...

ezen szigorúan tilos spórolni!!!!

ha nem vennéd meg a minőségi alkatrészeket bele, akkor inkább egy újabb motor, azokhoz kevesebb a rossz minőségű.

2013. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tegyél fel magadban több kérdést hogy milyen szempontokból vásárolsz motort. Na és mi az előnye/hátránya az egyikhez képest a másik


A 488-as ritkább szerintem retrósabb, és nekem tetszik is, de kinézetre szerintem az etko sem rossz.

Alkatrészben az etz jobban ellátott de már ott is csak utánagyártott van így csak a szívás lesz vele mint minden szocival amibe utángyártott alkatrészt kell beleszerelni

A cetka ritkább is, de donort még találni (és még nem si drágán) és még nem annyira ritka hogy ne lehessen alkatrész börzézni, igaz az etz-hez jóval könnyebb alkatrészek után vadászni.

Az etz donoroknál pedig az a baj hogy sok az átalakított fost*licska így egy jó állapotú olcsó donort nem is annyira könnyű venne tartalékba.

Ha jól tudom a 488as 6 voltos rendszer,de az etko már 12 voltos. Az etzben már gyárilag is gyártották elektronikus gyújtással

És ha csak 125ös jogsid van akkor ugye nem vehetsz alapból nagyobb mocikat de ezeknek a mociknak a nagyobb testvéréből ártakhatod a henget+karbi, így nagyobb köbcentis lesz a járgányod

Etz 125ből 150es (24es karbi

Cezet 125 488as pedig 175ccm (487es a nagyobb testvére )

A végsebessége az etz-nek a nagyobb.

Az etz már 4 felömlős, de szerintem a cezet még csak 2

2013. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hol lehet "német cuccokat" venni?

Elővenném a pincébeből a 3 éve lerakott ETZ-m és felújítanám!

2013. szept. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat mindenkitől! :)
2013. szept. 9. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös:moped91 csak német cuccokat árul, viszont onnan csak úgy lehet rendelni ha viszonteladó vagy. tehát amelyik motorosbolt onnan rendel ott német cuccok vannak.
2013. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!