Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lenne valaki egy nagykép...

Miért lenne valaki egy nagyképű beképzelt tahó, csak mert drága autója van?

Figyelt kérdés

Haverom anyagias, és neki mindig szemet szúr az, ha valakinek drága dolgai vannak(értsd: Apple termékek, BMW, Audi, Mercedes, Lexus és különböző amerikai járművek) és mindig ha megyünk valahova, akkor lát egy drága autót, vagy egy nőt egy drága autóban, akkor jön a szöveg, hogy "Azt a p*át nézd! Ezt is a pasija k*ja azért használhatja csak a kocsiját!"

Vagy mentünk, és álltunk balra kanyarodni ki, és bejött mellénk jobbra egy X5os BMW ráadásul sötétített üveggel, így még nehezebben lehetett ellátni balra. Na amilyen dumát lenyomott a haverom, hogy " a jó édes... neki, amiért ekkora döggel bejön mellém, egyáltalán minek kell ekkora kocsi valakinek? Hogy legyen mivel elütnie a rendőrőket mi?!"

Vagy mentünk, és semmi gond nélkül, utol ért egy Audis, és egyből megelőzött, semmi dudálás, leszorítás, villogás, semmi, rögtön elhúzott melettünk, és ez nem tetszett a haveromnak, mondta, hogy "remélem az első kanyarban feltekeredik a fára a paraszt! Biztos a k*vájához siet, a kis f*ú barom!"

És mondtam neki, hogy "nyugodjál már le, mit ártott neked, simán tovább ment, még csak fékezned sem kellett!" Azt mondta, hogy talán nem közúton kéne a verdáját tesztelgetnie+


Ezt a sok beszólást látva mondtam neki, hogy ember, mi bajod van azzal, ha valaki drága autót vesz? Irigykedsz tán?

Erre felháborodva: Mi az, hogy irigykedem? Nem! Ezek a nagyképű armok idegesítenek, mikor mind összelopta a kocsira a pénzt, és azért vesz ilyen kocsit, hogy villogjon vele mások előtt!"

Mondom erre: "És miért lenne valaki barom, mert vesz egy drága autót? Mert nem neked vette?"

Erre a reagálása: "Talán mert azért vesz drága kocsit, hogy mindenki lássa, hogy Ő a Jani! Ha nem azért venne kocsit, akkor miért nem nagy házat vesz, meg megy nyaralni 2 hetente? Miért villogásra kell neki a kocsi mi másra! Mind egy nagyképű paraszt!"


És múltkor megint elkezdte ezt a dumát mikor be jött elénk egy Audis, és nem engedte be, hogy "Tudtam, hogy bejön elém, a paraszt, azt hiszi mert ilyen kocsija van, már bevághat elém!"

És mondtam neki, hogy "és honnan tudod, hogy milyen ember ül a kocsiban, mikor nem is ismered, csak az autót látod, meg a márkát? Nézz csak a kormányodra! Milyen kocsiban ülünk?(Anyja Suzukija) Ugye tudod milyen Suzuki sokak szemében?"

Erre elgondolkozott, hogy "Háét mert anyáméknak erre volt pénzük, de ez is azt bizonyítja, hogy aki nem maffiozó, annak nem telik Audira! Akinek telik drága kocsira, az meg mind egy bunkó paraszt, aki fenn hordja az orrát!"


Itt nem mondtam már erre semmit.


Miért lenne vaslaki automatikusan egy bunkó, mert drága kocsija van? Valóban azért vesz valaki drága kocsit, hogy mutogassa?

Én nem ismerek személyesen senkit, akinek drága autója van, így nem tudom hogy igaz-e, vagy csak a haverom egy irigy kutya.



2013. szept. 10. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyátalán nem igaz, csak valaki a kényelmet szeretné és ha megteheti, hát tegye meg. Mint azt mindannyian tudjuk az autóvásárlás csak pénztemető, de a pénzért a kényelem "fokozatait" meg lehet kapni. Vagy az is egy lehetőség hogy valaki csak szimplán szerelmes egy adott márkába és addig gyűjtögette a pénzét hogy vehessen magának egy számára tökéletes autót. Haverod meg keressen magának hobbit, ha csak a másokat tudja szidni.
2013. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Van benne valami.Én a mai nap jöttem haza busszal és egyik kereszteződésbe balról kijött egy nő a kocsijával,de úgy hogy a busz nem tudott befordulni.A nő tolatni akart,de mögötte egy bmw x3-ban ülő csávó miatt nem tudott,az meg ahelyett hogy tolatott volna nyomta a dudát mint az állat meg ordítozott.


Meg egyébként is általában csak a gazdag vén káreszek,meg a cigányok mászkálnak ilyen kocsikkal tapasztalatom szerint.

2013. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a haverod egy szánalmas nyomoronc


mond meg neki, hogy ő a csóró, és akkor bekussol

2013. szept. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez a sztereotípia azért alakult ki, mert Magyarországon az elcseszett adórendszernek hála valóban kevesen gazdagodnak meg tisztességesen, akik mégis, azok a már kialakult sztereotípia miatt igyekeznek szolidabb autóval járni. Szóval tényleg elég sok a barom a nagy, drága kocsival, de nem mind.


Egészen más Németországban, ahol nagyon sok tisztességes mérnök, orvos, tanár jár nagyon jó autóval, ott egészen más a helyzet, nem is élnek ezek a sztereotípiák, mert nincs is semmi alapja. Nálunk sajnos van alapja, de ettől még nem kellene általánosítani.

2013. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

"Meg egyébként is általában csak a gazdag vén káreszek,meg a cigányok mászkálnak ilyen kocsikkal tapasztalatom szerint."

Na, kedves nagyon tapasztalt, ülj be egy BMW szalonba 1-2 órára és figyelj. Majd rájössz, hogy nem így van.

Igen, ülnek vén fószerek is ilyen drága autókban és cigányok is. Ülnek ilyen emberek más autókban is. Linkelhetek képet, ha nem giszed. Egyébként is, akkor mi van? Mi bajod a cigányokkal? Nem mind bűnöző ám. Van diplomás is nem is egy, csak róluk nem tudsz.

A vén "káreszek" meg legalább befutottak, ülnek a megérdemelt jussukban. A többség sz..t sem ér el a haláláig.


"...mikor mind összelopta a kocsira a pénzt, és azért vesz ilyen kocsit, hogy villogjon vele mások előtt!"

és

"Ha nem azért venne kocsit, akkor miért nem nagy házat vesz, meg megy nyaralni 2 hetente? Miért villogásra kell neki a kocsi mi másra!"

Mindenki magából indul ki. Attól, hogy a haverod a meggazdagodást úgy képzeli el, hogy össze kell hozzá lopkodni a pénzt, még lehet rá ezer és egy más lehetőség is. A haverod honnan tudja, hogy a másiknak van-e háza és jár-e nyaralni? Nem mintha köze lenne hozzá. Megnyugtatásul, ezeknek van szép nagy házuk is a Lexus és a BMW mellé és járnak nyaralni is, évente nem is egyszer. Van köztük aki nem nyaral, mert nem igényli. A prémiumautó a vagyonuknak csak egy kisebbik része.


Szóval ezek mind ostoba sztereotípiák. Sajnos ilyen nép vagyunk. Az államokban bezzeg általában elismerik a gazdagokat. Nem az jut az eszükbe egy gazdag emberről, hogy gengszter és összelopkodta a vagyonát, hanem az, hogy biztosan megdolgozott érte és tisztelik. Hát valahol itt kezdődik a dolog.

2013. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös semmi bajom a cigányokkal azon kívül hogy nem egyszer próbáltak kirabolni,fenyegettek.Ha megnézed pl. a szentiváni cigókat akiket tavaly kapott el a nav, biztos azért mert mintapolgárok voltak.Milyen autójuk volt?BMW,Bentley stb.


Azért Amerikát ne nagyon hasonlítsd Magyarországhoz.

2013. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És miért nem hallani a diplomás cigányokról?
2013. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A rosszabb fajta cigányokat én is ismerem, akár a rosszabb fajta kaukázusiakat is. De ha már cigányozunk, akkor ezzel az erővel cigányautó például az opel, a mazda, a honda, toyota, VW, fiat is, mert ilyen autókban is szoktam cigánycsaládokat látni és sokszor nem is valamilyen 20 éves tragacsban, hanem pár éves autóban.

Diplomás cigányokról meg azért nem hallasz, mert képesek voltak integrálódni és észrevétlenül élnek. A hírekbe a cirkuszoló, iskolázatlan, létminimum alatt élők kerülnek be.

2013. szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vegyétek úgy, hogy a többi autótípust is nagybetűvel írtam, nincs nálam kitüntetett szerepe a VW-nek: inkább a japán márkák felé húzok, kivéve a Hondát.


Amerikát meg nem összehasonlítottam Magyarországgal, csak leírtam a tényeket a két mentalitásról. Jó lenne ha itt is úgy állnának hozzá a dolgokhoz, mint az amerikaiak. Ott is vannak irigyek és az itteniekhez hasonlóan gondolkodók, csak arányaiban sokkal kevesebben.

2013. szept. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért vannak kevesebben,mert más a középosztály életszínvonala mint itt.Mi épphogy megélünk pedig mi is a középosztályhoz tartozunk.Nekünk egy opel astra g van,nem bmw.Amerikában voltam rokonoknál ők is középosztály,de nekik nem egy autójuk van mercedes,volvo.Egy chevrolet camaro ami 4 millió ft-ba kerül újonnan kint,míg itthon 15 millió. Ott jóval olcsóbb sokminden mitt itthon,de mondhatnám a bmw-t,mercedest. A híres ájfón 5 pl 60000ft itthon 280.
2013. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!