Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rögtön 600ccm motorral kezdeni?

Rögtön 600ccm motorral kezdeni?

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy 21 éves vagyok és 189cm! 125ccm-el akartam kezdeni,de a magasságom miatt semmi jót nem találtam,nagyon régi vacak motorba meg egyszerűen nem kívánok pénzt fektetni. 1 millió forintot szánnék a dologra,de azt mondják nagyon veszélyes rögtön ekkora kategóriával kezdeni. Szerintetek? Meg tudnak tanítani az oktatáson úgy,hogy a jogsi után nyugodt szívvel motorozzak ésszel,először csak városban?
2013. szept. 10. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont városban a veszélyesebb. Ott vannak váratlanabb helyzetek és kövér gázt igénylő indulások. Inkább valahol városközön ismerd meg a motorodat, aztán utána menj városba. Egyébként igen, oktatáson megtanítanak motort vezetni. Viszont tapasztalatot nemigen ad a tanfolyam.
2013. szept. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért az sem mindegy, hogy egy 600-as 100+ LE-s sportmotorról vagy egy 42 LE-s cruiserről agy chopperről van szó.


Én 250-es sport motorral kezdtem, 2 szezon után úgy érzem váltanom kéne min. egy 600-as 60-70 LE közötti túrára. De nem bántam meg, hogy 250-essel kezdtem, pont (jóval) erősebb, mint egy 125-ös, de pont nem olyan erős, hogy pl.: a nagygáztól kiugorjon az ember alól.


Én 183 cm vagyok, egy 250-es kawa ZZR-em van. Az nagytestű, teljesen jó.

2013. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

195 vagyok.


Mindenképp 50-es kezd a legelején.

2013. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit nehéz lesz ekkora motorral kezdened, hiszen a korlátlan jogsihoz még van 3 éved! (Igaz nem írtad, de az utolsó mondatodból gondolom, hogy nincs jogsid: "Meg tudnak tanítani az oktatáson...")


Ha így van, akkor még csak az A2-t tudod megcsinálni, és máris kisebb lesz a kezdőmotorod (max. 35 kW), aztán majd 23 évesen kedvezménnyel megcsinálod a korlátlant, addig meg érlelődik a dolog!


Ez meg annyira kamu duma:

"125ccm-el akartam kezdeni,de a magasságom miatt semmi jót nem találtam"

2013. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni, más is kezdett igy. Annyit mondok, hogy ne egyből valami kihegyezett sportmotort vegyél, hanem egy sporttúrát mondjuk, vagy egy nakedet, ezek nincsenek annyira kihegyezve.
2013. szept. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm,találtam egy colosoknak is megfelelőgyönyörű 125-öst,igaz,hogy iszonyat drága a teljesítményéhez képest,de hát colosoknak nincs nagy választék,ybr 125,rkv 125 és társai kiestek így,varadero nem tetszik


[link]

2013. szept. 11. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!