Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire jó a bőr ülés? Szerintem...

Mire jó a bőr ülés? Szerintem hátrányos.

Figyelt kérdés

A drága autókban általában bőrből van az ülés.

De múlktor ültem egy olyan kocsiban, és szerintem nem olyan jó.

Azt hittem az tök jólesz, mert ezt használják a prémium autókban.

Erre mivel a kocsi napon állt 30 fokban, szét égtem mikor rá űltem az ülésre.

És csúszkáltam rajta mikor nagyot fékezterk, vagy erősen kanyarodtunk.

Mire jó akkor tán?



2013. szept. 12. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
hát drága meg szép
2013. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Hát nekem nem kimondottan drága az autóm, csak egy H Astra, félbőr üléssel.

Opeléknél nem csak a a burkolatban különbözik az ülés. Mivel a félbőr és a bőr az extrább felszereltséghez jár, magának az ülésnek is más a formája, az alap szövethez képest. Sokkal jobb az oldaltartása és kényelmesebb is. 3-4 óra ücsörgés után sem kényelmetlen.

Néztem ilyen 5-6 éves használt kocsikat szövet üléssel. Hát az ajtó felőli részen teljesen ki volt bolyhosodva soknál a szövet. Majdnem hogy lyukas volt.

Ez a félbőr meg olyan, 8 év és 190.000 km után is mintha most jött volna ki a gyárból. Tehát tartósabbnak is tűnik. Igaz én hetente áttörlöm bőrápoló kendővel.

Azért is jó, ez a félbőr, mert az ülőlap és hátul a gerinctámaszos résznél szövet van. Nem melegszik fel, nem csúszik. Míg a többi rész bőr.

És nem utolsó sorban szép is.

2013. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
mert nagyon kényelmes, főleg ha nem úgy ülsz bele hogy égette a nap. igaz, kényesebb is, rendszeresen kell ápolni.
2013. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Talán még a könnyű tisztítás is az előnyére írható.

Egy sima, szövet kárpitos kocsit évente hordhatsz kárpit tisztíttatni, ami úgy 15.000 Ft/ alkalom. A bőrt meg egyszerűen lemosod. Bőrápoló szerből meg ezer féle van, nagyjából 10 perc alatt le is lehet ápolni.

Szép is, elegáns is, bár tény, hogy a használat nyomai hamarabb meglátszanak rajta, mint a szövet kárpiton.

2013. szept. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én még senkit nem hallottam kárpitot elvinni tisztítani. :D
2013. szept. 12. 15:07
 6/11 Dörmögő ***** válasza:
Én itthon tisztítottam ki a B vekimben a kárpit üléseket sima vizes takarítógéppel, amivel a padlószőnyeget szoktuk takarítani. 17 éves az autó, és az ülésen sehol sincs szakadás. Hogy ez így is maradjon vettem rá univerzális üléshuzatot. Azt ha ki akarom takarítani akkor simán leveszem az ülésről és mosógépben valami kímélő programmal kitisztíttatom. Én a vászon ülés mellett vagyok inkább mint a bőr ülés mellet pont amiatt hogy nyáron nagyon fel tud melegedni, télen meg igencsak hideg. Már nem egyszer láttam olyat is hogy a bőr ülésre pont ezek miatt üléshuzatot húztak.
2013. szept. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Egy fekete kárpitot nem is szoktak tisztítani.... pedig ami baktérium ,meg gané van abban... :) Koszosabb egy 5 éves, tisztítatlan kárpit, mint a WC-d, hidd el. Ahogy a szőnyeget is porszívózod és időnként tisztítod, azt is illene.


Másrészt, nekem világos kék és fekete volt a kárpit. A kék nagyjából évente igényelte a tisztítást, mert nagyon ronda volt. Ha meg húzok rá üléshuzatot, akkor minek vettem különleges kárpitot?

2013. szept. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

"...télen meg igencsak hideg..."

Ezt nem tudom, mert az enyémben van ülésfűtés.

2013. szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dörmögő ***** válasza:
100%
Természetesen amelyikben van ülésfűtés az nem hideg télen, amelyikben meg üléshűtés is van az meg nyáron nem meleg.
2013. szept. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem értem az ilyen kérdések szándékát. A kérdezőnek nem jön be, van ilyen nem vagyunk egyformák. De most kezdjük el magyarázni hátha - annak ellenére, hogy nem tetszett neki - mégiscsak megtetszik vagy mi ? :)
2013. szept. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!