Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9-es passat v. Golf TDI...

Bence21 kérdése:

1.9-es passat v. Golf TDI csak városi használatra nem jó ötlet? Mit ajánlanátok? Keret 7-800. 000 ezer

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 20:15
1 2
 11/11 Dörmögő ***** válasza:

Sokan nem ajánlják városi használatra a dieselt. De engem nem nagyon izgat hogy páran itt mit mondanak. Én 2 éve vettem meg az 1.7 TD-met, ami egy B vectra. Legtöbbet városban használom, és mint írtam a városi fogyasztásom 6.5 liter, pedig nem a legkisebb autó a városben, mondjuk nem is a legnagyobb, inkább olyan közepes súlyú. Nekem a B veki tetszett, és akkor ugyanezen kasznival szerelt benzinessel hasonlítottam össze. A legkisebb benzinese is 10-et eszik városban (1.6 16V). Ha 1000 km-ert megyek 1 hónapban akkor 35 litert spórolok. Jelenleg a benzin 430 környékén van, a gázolaj meg 440 (háztól meg 300-350). 1000 kilóméterre én tankolok jelen esetben (várisban) 28600-at, a benzinesbe meg tankolnék 43000-et. Ebben a helyzetben a havi megmaradt pénz 14400, és az évi 172800 forint.

2 év alatt a kocsimon lévő javításoknak egyikének sem volt köze ahhoz hogy a kocsim benzines-e, vagy diesel. Én dieselt vettem városra, és ma is azt vennék, sokan ezzel nem értenek egyet, ők vegyenek benzinest.

Annyit még hogy a dieselnek a fogyasztása sokak szerint hosszú utakon az előnyösebb. Ez nem így van, a b vekiben a gyári adatok szerint az 1.6-os benzines 90-es tempónál 1-2 decivel kevesebbet eszik mint az 1.7 TD, viszont városban meg 3.5 literrel többet. A többi autótípusnál is úgy jönnek ki az arányok hogy 90-es tempónál a jól megválasztott lökettérfogatú benzines kocsi fogyasztása tud alacsony lenni, viszont a városi fogyasztása mindig magasabb marad a dieselnél.

2013. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!