Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ECU programozását hol tudnám...

ECU programozását hol tudnám megtanulni?

Figyelt kérdés
Chiptuningal szeretnék foglalkozni, érdekelnek az autók és a programozás is, nagyjából értek is hozzá ismerem a motorok működését, jelenleg CNC forgácsoló vagyok, így a programozás/mechanika nem áll távol tőlem, de szeretnék mással foglalkozni, mert ez már nem köt le és unom. Hol tudnék ilyet tanulni? Rengeteg tuning műhely van, az ott dolgozók hol tanulnak ilyet? Milyen programokat használnak?

2013. szept. 15. 01:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elsőnek nézz körbe az internet tárházában, kapcsolódó fórumokon fogsz találni anyagot :)
2013. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
[link] talán ez segít
2013. szept. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utóbbi jó cucc, le is szedtem az ECUflash-t, minta ROM-ot is linkelt az illető, ezen látom mi hogy alakul gyárilag, csak azt nem tudom ebből leszűrni, hogy mit merre módosítsak attól függően, hogy mit akarok. Saját autómat meg nem akarom kísérleti nyúlnak felhasználni. :)

Nyilván turbónyomást, előgyújtás, befecskendezést módosítgatják, a különböző terheléseken és fordulatszámokon, de a kopogást és a túldúsítást kerülni kell. Azt persze sehol nem írja senki, hogy konkrétan mit merre módosítanak, ha mondjuk egy fogyasztáscsökkentő optimalizálást csinálnak, vagy ha kifejezetten teljesítményre mennek. Nyilván lehet szegényíteni meg dúsítani a keveréket, és előre-hátra tologatni a gyújtópontot, de ha átesik a ló túloldalára akkor többet árt mint használ.

2013. szept. 15. 17:58
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Nem egy nagy dolog, netről kell venni, letölteni az adott ECU típushoz firmware-t, azt egy programmal rá kell küldeni az ECU-ra számítógépen keresztül. Ez még nem lenne nagy dolog, de a PC és az ECU megfelelő összecsatlakoztatása már bajosabb, ahhoz fajta típushoz megfelelő speciális kábelt kell venni, vagy csinálni.


Ja, és ha valamit elrontasz az ECU-n, akkor viheted a kocsit szakszervizbe, hogy javítsák meg amit elrontottál...

2013. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyilván pár számot átírni nem nagy művelet, de hogy mit merre és mennyire az már más kérdés... és ez a nagyobb probléma. :)
2013. szept. 16. 17:03
 6/9 anonim ***** válasza:

4. válaszoló, miért írtad hogy nem nagy cucc, az aki csak annyit csinál hogy megvesz egy más által megírt programot és lecseréli vele a gyárit, az nem szaktudás, azt akárki megtudja csinálni, csak pénz kell hozzá, venni pár kábel tipust aztán egy progit beszerezni, majd leolvastatni a gyárit és visszatölteni a tuningot. Ez percek kérdése.


Aki komolyan csinálja ezeket, amihez már kell a szaktudás, annak egy tuning program megírása 1-2 órát is igénybe vesz.

Budapesten nem egyszer indult már ilyen tanfolyam ahol az alapokat megtanulhatod.

2013. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ECU programozását szerintem leginkább a számítógép előtt tudnád megtanulni. Érdemes néhány ezer órára leülni a gép elé úgy, hogy csak ezzel a témával foglalkozol, közben tesztelni, mérni, és pár ezer darab autót átprogramozni.

Nekem ez bevált.

2014. márc. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nagyon bonyolult dolog az Ecu programozás, Hasonló cipőben járok mint te, CNC-ben dolgoztam, továbbtanultam cad-cam programozónak de mégsem kötött le, otthagytam és eljöttem autószerelőnek, de alapból egy újabb autónál a számítógép renddszere hihetetlen bonyolult, néha egy elektromos alkatrész csere is órákat vesz igénybe összepárosítani a vezérlőegységgel, ezt konkrétan tanulni....mármint a programozását csak több éves gyakorlással tapasztalat szerzéssel lehet, nem utolsósorban kennivágni kell az adott autótípus befecskendező rendszerét, és gyakorlatilag mindenét

egyébként meg inkább saját autón kell gyakorolni mint másén :)

2017. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 akos1970 válasza:
Üdv a legegyszerűbb elkezdeni veszel egy ecu flashert gallettó ki olvasod az ecu tartalmát. aztán veszel programot azzal megnyitod és látod az értékeket aztán veszel ecu tartalmat ebay pár ezer forint 20.000 tartalom és össze hasonlítod és át irod az adatokat és bele teszed a kocsiba ezzel sokat tanulsz és az egégy kevesebb mint 10eft ból megvan.
2018. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!