Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha dt 50 am6 minarelli....

Yamaha dt 50 am6 minarelli. Folytással 100km/h a vége, folytás nélkül mennyi volna?

Figyelt kérdés
Cross,Enduro,Honda,Yamaha,Aprilia,Kismotor

2013. szept. 15. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Honnan veszed az információt, hogy van benne fojtás?
2013. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Most lehet hogy hülyeséget beszélek,de nem az a folytás hogy a rezón van egy vékony cső és az vezet valahova?
2013. szept. 15. 13:30
 3/14 anonim ***** válasza:

Fojtásnak azokat a dolgokat szokták hívni, amik azért vannak az 50-es motorokban, hogy elvileg ne tudjanak 45-nél többel menni. Ezt sokféleképpen el lehet érni, Simsonnál anno a karbiban a súber volt annyival hosszabb, hogy nem tudta szabaddá tenni az egész kör alakú nyílást, csak a 75-80%-át. Így egy idő után nem kapott annyi levegőt hogy tovább tudjon emelkedni a fordulatszám.

Szokták úgy fojtani, hogy mindenhova, pl. karbi alá vagy a kipufogóba szűkítőket tesznek, a súber fölé egy műanyagot hogy ne tudd koppanásig húzni vagy akár fojtott CDI is lehet benne (olyan gyújtásmodul, ami adott fordulatszámnál visszaveszi az előgyújtást).


A rezón milyen cső van és hova vezet? Valószínűleg nem fojtás, mert arra vannak sokkal egyszerűbb módszerek.


De gondolj bele: 50-es és 100-at megy. Szerinted mennyi fojtás lehet még benne?

2013. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100-at még fojtás nélkül sem megy gyáriként... eleve képtelenség, hogy 100-at menjen a gyári áttételekkel, mert ahhoz kb 18 ezret kéne forognia, amit még egy nagyon nagyon erősen pörgősre tuningolt gép sem tesz meg, nem is bírnák a csapágyak 16 ezer felett berágódnának, mivel a gyári C3-as csapágy nem bír többet pörögni...
2013. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
használtmotor kereskedésben vettem a motort és ott azt mondták ha ezt a vékony csövet megszüntetem ( így mondta:folytást) meg állítok a karbin akkor jobban megy. De Nekem bőven elég a 80-90-is.
2013. szept. 15. 14:20
 6/14 A kérdező kommentje:

Utólsó válaszoló: Mitől lehet akkor hogy mégis 100-at megy?

Nem értek a motorokhoz,de kivülröl 49ccm van ráírva.

2013. szept. 15. 14:24
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja és 80-nál 7700-as fordulat. Jó lenne Nekem is megtudni az igazat mert azt mondták hogy bontatlan a motor.
2013. szept. 15. 14:26
 8/14 anonim ***** válasza:

honnan vetted ezt a 100-at? bemérted autóval vagy gps-el? km órának sose hidd el amit mutat amíg nem viszonyítottad össze mással...

ha pl supermoto első kereked van, de a km óra endurohoz készült, akkor elég jól átver téged a mutató... de az is lehet hogy szimplán szar...

7700-nál ezer százalék, hogy nem megy 100-at, a 125-ösök is többet pörögnek ennél 100-nál...

2013. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
upsz elírtam. mármint 80-nál...
2013. szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazad van,mert enduróm van és tegnap tettem rá először egy supermotó kereket és csak most néztem meg hogy mit bír,de erre nem gondoltam hogy a kerékméret is számít.
2013. szept. 15. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!