Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha xenon lámpám van akkor...

Ha xenon lámpám van akkor leveheti a rendőr a rendszámom?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Jah..,és inditványozza az előzetes letartóztatásodat!!:D

Kicsit gondolkodjál mielött felteszel egy kérdést,h. van-e értelme!

2009. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyári HID (igen, xenon) lámpa esetén nem tud mit tenni. Az utólagos beépítés azonban itthon szabálytalannak minősül, mivel nem lehet biztosítani, hogy meglesznek ugyanazok a technikai feltételek, amelyek a gyári HID-ket biztonságossá teszik (más formájú tükör, automatikus fényszórómosó és szintező). Így ha az autóban utólagosan beépített HID-fényforrás van, az már eleve szabályellenes. Ha nagyon akarja, le is veheti, de gyakoribb, hogy hatósági műszaki vizsgára küldi az autót. Azonban csak ennyiért ritkán szokás megszívatni az autóst, ennek általában a rosszul beállított, égbe világító lámpa szokott az oka lenni, illetőleg az, ha valami mással is gond van (szivárványszínű helyzetjelző, láthatatlanul sötétített hátsó lámpatestek, látványosan szabványon kívüli karosszériaelemek, sárvédő alól kilógó kis ET-jű széles felnik).
2009. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Az én autómon is olyan xenon szett van, amit nem a gyár épített be, de eleve így helyezték forgalomba. A múltkor egy szerelő mondta, hogy automatikus fényszórómosó és szintező nélkül ez tök szabálytalan, alig hittem neki, mert persze vizsgán is átment. Jó nagy kupi van akkor itt is. Ugyanez van a fóliázott üveggel.

Így lesz bevétel a sünöknek is, zsebbe.

2009. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Multkor besz.ptam én is.. Bixenon 6000k-s van benne nagyon erős kékes fény. Megyek haza vmi országúton reflektor rajta. Jönnek velem szembe, leveszem a refit. Elkezd villogni aki jön velem szembe mondom anyád hát felcsaptam a strobószkópot, meg vissza a refi... Erre elkezd villogni a piros-kék a kocsi tetőn úúúúúú mondom nahhh ez király... 30 ezer ment a sünpapa zsebébe..

19/f

2009. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Közúti ellenőrzéskor- amennyiben a gk.-id rendelkezik érvényes mszv vizsgával,zk,..stb(tehát papírjai rendben vannak)- a rendőrnek SEMMIFÉLE

jog ill. hatásköre nincs arra,hogy az autódat műszakilag buzerálja,kötözködjön,esetleg

büntessen,hiszen majd ő fejből vágja,hogy tip.évj,alvázsz...stb alapján,hogy milyen lámpával szerelték az autót..:))(erre CSAK az NKH emberinek van joga)ő max föltételezhet vmit,és elküldhet időszakos műszki

felülvizsgálatra.Léteznek viszont mobil műszaki állomások,(police,nkh 1szerre!)egy ilyennél viszont előjöhet a cumi...

2009. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!