Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van már olyan fólia/üveg,...

Van már olyan fólia/üveg, mely az első szélvédőre helyezhető, és éjszaka is (beülről) ki lehet látni tőle?!

Figyelt kérdés

Tőlem lehet sötétített üveg is, vagy csak minimálisan sötétített fólia, de éjjel lehessen már keresztül látni rajta!


Képtelen vagyok elhini, hogy a mai feljettség és folyamatos technikai bravúrok mellett ne legyen törvényesen használható megoldás...



2013. szept. 16. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen sötétítő fóliát rakhatsz az első szélvédőre, csak ne érjen a napellenző vonala alá!


Ha meg vakít a nap, akkor használj rendes (nem piacos/tecsós) napszemüveget, lehetőleg polárszűrőset!

2013. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentet, de nem erről volt szó. Sötétített üveget, vagy valami halvány fóliát akarok mindenképp! De nem hiszem el, hogy nincs már megfelelő, ami használható is következmények nélkül és éjszaka is lehet tőle látni kielégítően.
2013. szept. 16. 20:51
 3/9 Iváncsi József ***** válasza:
Túl sokat nézted a Knight Ridert! Mit nem értesz azon, hogy a jogszabály nem engedi??? A technika megvan rá, mert szemüvegeknél alkalmazzák is. Ha ennyire zavar a nap, ne vezess csak naplemente után.
2013. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Iváncsi József ***** válasza:
Gyárilag színezett szélvédő is létezik, de az is csak a felső sávban színezett.
2013. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha ennyire nem érted, leírom újra:


"a jogszabály nem engedi?"


"ami használható következmények nélkül"

"de éjjel lehessen már keresztül látni rajta!"


Gyk.: technikai újítások + üveg, vagy fólia = lehetővé teszik az éjjel is használható gyárilag sötétített üvegen átlátást = hatóságnak is megfelel = mindenki boldog.


Mi a búbánatos francnak a nagy fejlődés, ha egy ilyen egyszerű dolgot sem lehet megoldani?!

2013. szept. 16. 23:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem körbe le van sötétítve az autóm. Coupe autó, hátul 80%-os, ajtókon csak UV szűrös fólia, ami sötétít is jócskán. A hátsó oldal ablakokon pedig 100%-os. A szélvédőn pedig sajnos nekem is csak a napellenzőig. Ennyi a max amit ki lehet hozni, mivel éjjel pl. baromi zavaró ha az ajtó ablakai le vannak sötétítve, nem látni szart se kb. le kell húzni az ablakokat. Azért választottam csak UV szűrős fóliát oda... Valóban ilyet akarsz te a szélvédőre? Vond be UV Szűrővel. Mondom az is sötétít és a zsaruk nem fogják kiszúrni. Ennél többet ne, de ne a jogszabály miatt, hanem mert nem fogsz kilátni este, aztán nekimész valaminek. Pl. gyalogosokat egy rosszul kivilágított úton az életbe nem veszed te észre, hidd el. Ha pl. megy át előtted vagy ilyesmi, ahol még zebra sincs h számíthass valamire. Nem viccből találják ki ezeket. Különben én is lesötétíteném teljesen, gondolhatod. Csak tényleg sajnos balesetveszélyes. Annyira modern kort még nem élünk. Színezettek vannak amúgy, meg ilyesmi. De mondom, tegyél rá uv szűrőset, meg akkor max a napellenzőig sötétítsd be jól. Így a zsaru azt fogja hinni, hogy te is olyan jó polgár vagy. Közbe meg egy kis bűnöző :))
2013. szept. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ok, thx a kommentekért!
2013. szept. 17. 16:33
 8/9 anonim válasza:
4-es! Létezik gyárilag teljesen színezett szélvédő, ezt tapasztalatból mondom. Nemrég a kezembe került egy 1995-ös autó VW EREDETI szélvédője, és ha úgy néztem keresztül rajta, hogy félig a szélvédőn, félig pedig szabad szemmel láthassam a környezetet, a szélvédőn keresztül egyértelműen zöldes volt a kép, jobban kiemelt kontúrokkal.
2013. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krampus válasza:
Hirtelen elkovetett felindulasbol korbefoliaztuk az autot ( szelvedo es elso oldalablakok is telibe). Az auto remekul nezett ki, tuz nyari nap, minden kafa! Egeszen naplementeig, amikor is alig sem lattam ki a szelvedon, igy az aznapi progink a szelvedorol levakarni a foliat volt. Meg 1 hetig jartam az elso ablakok foliaival aztan meguntam, hogy este le kell engedni az ablakokat mert szintugy alig lattam ki. Azota egy csikban visszatettem a szelvedo terejere napfogot, a lehajtott napellenzo csikjaig torvenyes. Tok fekete nem eget a nap legalabb ott. Tervezek telibe atlatszo UV szuroset feltenni, mert irto eros a nap neha.
2018. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!