Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Három hete egy szerelőnél van...

Három hete egy szerelőnél van a kocsim hogy szerezzem vissza?

Figyelt kérdés

3 hete egy feketén dolgozó szerelőnél van a kocsim, állítólag átvitte egy másik városba mert ott volt emelőpad, azóta ott van csak a város nevét tudom de hogy pontosan hol van nem, minden nap többször hívom ígérget "délután meg lesz" "már csak 2 órás munka és kész"

Mit tegyek feljelentsem? irreálisan sok idő nem tudom hogy ellopták összetörte elbszott valamit vagy fogalmam sincs



2013. szept. 17. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
talán nem egy bontóban van...Ne hívogasd, hanem vigyél 2 méteres tagbaszakadt barátot és mondd, hogy adja oda a kocsit 2 napon belül vagy bejelented, hogy ellopták vagy feketén dolgozik vagy mittudomén. Egyszer játszotta el egy szerelő, hogy két hete volt ott a kocsink (túlvállalta magát), többet oda nem visszük.
2013. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Egyszerűen hívd fel és közöld vele, hogy a rendőrséggel fogsz megjelenni nála ha az autód 1 órán belül nem áll a házad előtt. Ilyen egyszerű. Ott lesz az autód :)
2013. szept. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azzal számolj, hogy ha rendőrségre mész, téged se fognak megdicsérni, hogy feketén dolgozó emberhez vitted. :)
2013. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Miért kell azt neki tudni, hogy majd amikor kész a kocsi, kap-e számlát? Még egyelőre kész sincs. Naivan bement egy szerelőhöz, elvállalták, kész.
2013. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dörmögő ***** válasza:
48%
Azért az nem úgy működik hogy valaki naívan bemegy a szerelőhöz aztán azt mondja a rendőröknek hogy nem tudta hogy nem hivatalos a dolog. Ha mindent papírforma szerint csinál az ember akkor már a szerelés megkezdése előtt kapnia kellene egy igazolást hogy otthagyta a kocsit javításra. Annyira a rendőrök sem hülyék hogy ne szúrják ki hogy feketén van az egész.
2013. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az egyik adóügyi kérdés amivel nem a rendőrség foglalkozik a másik meg magántulajdon elleni bűncselekmény. Az meg ,hogy jóhiszemű volt e az ügyfél majd a bíróság feladata eldönteni nem a közrendőré, ha egyáltalán odakerül az ügy! A kettőnek nincs köze egymáshoz. Amúgy én még egy szerelőnél sem voltam aki adott volna előre munkalapot, pedig hivatalos volt mind ,igaz nem horrordrága márkaszerviz volt egyik sem.
2013. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A baj ott van ,hogy gondolom már szétborította az egész kocsit és ha vissza is adná akkor járóképtelenűl egy halom alkatrészt meg dobozban. És vidd haza trélerrel aztán fog örülni a következő szerelő meg te is, ha majd össze kell legózni és hiányzik jó néhány alkatrész mert " elfelejtette" visszaadni.

Valószínűleg nem akarja ellopni mert annak nincs értelme egyből bebukna,csak bevállalt sok más munkát ,ami jobban fizet vagy haveri meló és a tiedet a végére rakja, nem érdekli mennyire vagy elégedett és az sem ,hogy többet hozzá nem viszed a kocsit, mert így is van elég munkája.

2013. szept. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dörmögő ***** válasza:
100%
Látom nagyon lepontoztatok. Nem azt írtam hogy a szerelés előtt kapsz papírt hogy otthagytad a kocsit, hanem azt írtam hogy ha minden normálisan működne akkor kapnod kellene egy okmányt, miszerint átvette tőled a kocsit. Még ha egy mobiltelefont beviszek a szervízbe akkor is kapok róla papírt, nehogy egy ekkora vagyontárgyról. Persze én is tudom hogy ritkán adnak ilyet, de valaki felvetette a rendőrséget, a másik válaszoló meg felhozta hogy feketén van a dolog akkor lehet gond is belőle, és erre írtam azt hogy egy kivizsgálás során egy ilyen papírt fognak elsőre kérni ha úgy gondolják hogy adócsalás van a dolog mögött.
2013. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 13:24


Teljes mértékben erre gondolok én is.

Köszönöm a válaszokat, kapot még egy legutolsó esélyt, ami holnap reggel/délelőtt folyamán le is telik aztán ha mégsem lenne meg a kocsim feljelentem. (még írok)

2013. szept. 17. 16:58
 10/10 A kérdező kommentje:
tegnap este meg lett a kocsim, amit akartam kész de ,itt ott egy kis futómű gixer is van (nem kértem hogy javítja meg) de felajánlotta hogy egy részét alkatrésszel javítással együtt ingyen megcsinálja a nagy csúszás (22nap)miatt...
2013. szept. 19. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!