Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek mi a kedvenc sportautója...

Kinek mi a kedvenc sportautója (mely használtan/újan maximum 15 millió Ft)?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 12:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Sosem értettem - és nem is fogom megérteni soha - miért lenne (a szupersport kategóriát kivéve) egy szemernyit is hasztalan egy sportkocsi... :)
2013. szept. 19. 22:30
 12/21 anonim ***** válasza:

Azért nem érted mert még nagyon fiatal lehetsz.

Miért hasztalan:

Nincs benne hely.

Hosszútávra nem győzné az ember tankolni ( hamar elfogyna a lotto 5-ös)

Németországig nem nyomorognák szívesen egy mini autóba!

Kényelmesebb egy nagy szedánban. Audi A6,Toyota avensis,BMW 525,Honda Accort STB STB.

Melesllesleg ezek dízel változatai a negyedét eszik annak amit egy komolyabb sportkocsi bevág.

Ja és nem beszélve a fenntartási költségeiről egy sport autónak.

Én ilyen értelmetlen autózásra sajnálom a pénzt még akkor is ha lenne rá.

Ja és hol használja ki az ember ?

Igazán csak versenypályán lehetne ,akkor meg minek?

2013. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Na látod, itt a probléma. Mindenki lenézi a másikat, úgy, hogy az égvilágon semmit nem tud róla. Az előbb egy másik kérdésben is egy arc beugatott (most nem téged mocskollak, hanem a kis mindentudó barmokat - élőben meg sem merne mukkanni, de itt ugye megy a téma, röhej...), és molst te "fiatalozol" le, pedig pont tapasztalatból beszélek, melyet már valószínű életkorom is ad.


Sosem értettem - és nem is fogom megérteni soha - miért lenne (!a szupersport kategóriát kivéve!) egy szemernyit is hasztalan egy sportkocsi, hiszen:


Bőven van benne hely (a japánok anno erre is figyeltek, hogy négy személynek is kényelmes legyen, és hátul több a hely csomagoknak, mint egy családi Citroen ZX-ben).


Nem fogyaszt többet, mint az előbb említett autó (5-7 között elvagyok vele).


Nagy-Britannáig sem nyomorogsz benne, mert egy német bálnában sincs több hely (max. alig).


Mellesleg a dízel a legutálatosabb környezetszennyező üzemanyag a világon - nem véletlen, hogy Európán kívül szinte senki nem erőlteti. ÉS! Rengeteg a baj vele (plusz alkatrészek a motorhoz), amit megspórolsz a kúton, ráfizeted alkatrészekben.


A költségeim kevesebbek, mint egy ZX-nél. :) Biztosítás és alkatrész egyaránt. :)


Azt pedig végképp senki nem írta, hogy egy sportos autót ki kellene használni. Én sokszor már kétezernél elváltok, senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy márpedig kilenccsel előre menj. :)


Ennyire egyszerű a történet, nem kell a legdrágább fenntartású 612-est, GranCabrio-t, vagy Astont megvenni. Jó a szerényebb, sokkal olcsób is - ezért írtam a maximum 15 milliós árat. Látod (látjátok), így lehet hétköznapi (és szép!) autó egy sportkocsi! ;)

2013. szept. 20. 12:22
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem haragszok meg kérdező:D

Figyu nekem semmi bajom azzal ha más sport autót vesz ha neki az kell vegyen azt,vagy te is nyugodtan vegyél azt ha ez a szíved vágya. Én csak saját magamra írtam hogy számomra hasztalan a sport autó.

2013. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Na és az a Toyota amit linkeltem menyire tetszet?
2013. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Azt én régóta szeretem, jó kis gép. A mai csúnya (inkább formátlan) Toyoták közt igazi ékkő. Nem csak olcsó és szép, hanem (úgymond) "el lehet férni hátul is" benne. :)


Ha úgy vesszük ez az én autóm utóda, tehát majdnem mindnek megfelel, amit felsoroltam előbb.


Így tekintek a 2005-től gyártott Alfa Spiderre is, ami szintén inkább sportos, mintsem sportautó, tökéletesen lehet használni a mindennapokban, és álomszép!

2013. szept. 20. 14:31
 17/21 phoenix25 ***** válasza:

toyota supra,nissan skyline r33,r34 , nissan 200sx s13,s14

bmw m3,m5,

2013. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Sportkocsi nálam kizárólag a Porsche.

Ha 15 milláért kellene vennem és újat, akkor a Boxster jöhet szóba, esetleg a Cayman. Ezek hazai listaára magasabb, mint 15, de Jahreswagenként, vagy külföldről beszerezve élhető a 15 milla, azaz kb 50ezer EUR.


Használtban megint más a helyzet. Alig pár éves, keveset futott 911-eseket is lehet ennyiért venni.


Ha rajtam múlna, hogy elköltsek 15 millát autóra, akkor én ezeket venném meg:


Napi használatra, 4 kerék hajtás, megbízható szívómotor, nagyon jó ár/érték arány


[link]


Mellé meg hétvégi játéknak egy veterán 356

[link]

2013. dec. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 phoenix25 ***** válasza:
53%
a porsche az 1 szart nem ér! http://www.youtube.com/watch?v=hVGvaDwfo_g inkabb kéne ez a lada!
2013. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azért megnézném kanyarban is és amikor fékezni kell, akkor is...
2013. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!