Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szélvédőt vegyek?

Milyen szélvédőt vegyek?

Figyelt kérdés
Megrepedt a szélvédőm, már megpróbáltam megjavíttatni, de nem sikerült túl jól, annyit elértem, hogy nem reped tovább. Szeretném kicseréltetni, de ezen a téren nincs semmi tapasztalatom, soha nem volt ilyen problémám szerencsére. Gyárit vegyek horror áron? vagy utángyártott is jó (pl.: Nordglass)? Ha írnátok konkrét márkákat az jó lenne.

2013. szept. 20. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Én bementem egy bontóba, vettem, elvittem egy szervízbe akik 2 óra alatt berakták.


10.000 volt a szélvédő, 1000 a berakás.

2013. szept. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 óra munkára 1000 Ft? Ha semmilyen más egyéb költsége nem volt a szerelőnek, semmilyen segédanyag nem kellett hozzá és levonjuk az áfát, adót meg nem tudom mit, 200-300Ft-os óradíjért dolgozott...

Van aki ennyiért hajlandó még Magyarországon dolgozni?! Nekem kis túlzással 5 db kerékcsavart nem húznak meg ennyiért...

2013. szept. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2 éves a story, és azt is hozzáteszem, hogy számlát nem kaptam. Szélvédőt 1 ember is tud cserélni, kb 1 órás munka. Az, hogy én a kérésemtől 2 óra múlva kaptam értesítést, az nem jelenti azt, hogy 120 percig dolgoztak rajta..


Max 1 órás munkára 1000 Ft, az korrekt pénz szerintem.

2013. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért ez tényleg érdekes, mert csak a ragasztó több mint kétezerbe kerül és 2 éve is annyi volt...
2013. szept. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egy egész doboz ragasztót elhasználtak... bekened körbe, max 4 méteres csík :p
2013. szept. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindegy, olcsón megúsztad. De hogy a kérdezőnek is válaszoljak, én inkább utángyártottat tennék bele, a márka szerintem mindegy. A bontottnál előfordulhat, hogy úgy néz ki mintha semmi baja nem lenne, aztán egy esős éjszakai vezetésnél kiderül, hogy tele van apró karcokkal ami szépen megtöri a fényt és így alig lehet átlátni rajta.
2013. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó, persze én is örülök, hogy vannak ilyen olcsón dolgozó szervizek.

Én eddig majdnem csak olyat tapasztaltam, hogy rádugják az autóra a diagnosztikák, 1 perc, anyagfelhasználás nulla és máris 5000-nél tart a számla...

Múltkor meg egy forrasztás, anyagfelhasználás 0,5 g forrasztóón, legfeljebb fél óra szétszerelés, ugyan ennyi összerakás, a számla végösszege: 30.000 Ft.

De ezek szerint akkor vannak kivételek, ahol nem a lehúzásra mennek.


Én is inkább utángyártottat, de vadi újat vennék. Van olyan, amit gyárilag ellátnak egy hővédő réteggel. Ha nem sokkal drágább akkor érdemes olyat venni. Nyáron nagyon jól tud jönni.

2013. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

létezik olyan gumis beszerelésű szélvédőüveg amit 15 perc alatt ki lehet cserélni,tehát 1000ft az jó ár.

A ragasztott beszerelésű szélvédők általában drágábbak a munkaidő minimum fél óra+ a ragasztó megkötési idő +1-2 óra(ragasztó függő).Szélvédőragasztó,esetleg keret jön hozzá a költséghez.Mindenképpen csak szakember által ajánlom a cserét,fontos biztonsági szempontokat kell betartani.

2013. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!