Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autónak árt ha sokat áll...

Az autónak árt ha sokat áll használat nélkül? Érdemes autót venni ha nekem csak jobban télen lenne rá szükségem?

Figyelt kérdés

Ahogy jön a hideg, úgy egyre erősödik bennem az hogy kellene egy autó mert nem akarok buszozni a munkahelyemre és motorra se ülök télen.

Viszont tavasszal eszem ágában sincs autóra gyűjteni mert általában egyedül megyek és jó az idő, meg messzire se utazok úgyhogy a robogó az nekem tökéletes.

A szülők mondogatják hogy ne másik motorra gyűjtsek hanem autóra. Én tudom magamról hogy nyáron nem sokszor ülnék bele mert ha nincs benne klíma akkor inkább motorozok és az még kevesebbet is eszik, az autó csak ott állna az udvaron.

Azon kívül lenne baja hogy az aksi mondjuk lemerülne?


2013. szept. 22. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lenne baja valószínüleg.

De 2-3 hetente azért illene megjáratni egy kicsit nyáron is, hogy ne álljanak be a dolgok rajta.

Pl amit mondtál, hogy az akku ne merüljön le.

A gumik sem szeretik, ha egyhelyben állnak hónapokig.

Ha tűző napon áll sokáig, kiszívja a nap a festést rajta.

2013. szept. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem fél évekig áll, akkor semmi. Néha beindítod, hagyod alapjáraton menni 1-2 percig, és csá. Meg néha menj vele egy kört a tömb körül, hogy kicsit átmozgatod a csapágyakat, féket, kormányművet.
2013. szept. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ismerek én ilyet, aki azt mondta, csak a motor a király, minek neki autó. Aztán mikor lett egy autója, alig ült motorra még nyáron is, és rajött, sokkal jobb kényelmesen kocsikázni, meg hogy el lehet menni a haverokkal is együtt valahová, közben meg lehet beszélgeni és kellemesen telik az utazás. Majd te is igy leszel vele.
2013. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vezettem én már kocsit, nem újdonság ez :D

Haverokkal nem hiszem hogy sokat kocsikáznánk mert ha megyünk valahova akkor általában inni megyünk tehát buszozunk vagy vki visz minket.


Nyilván nem egész nyáron állna mert azért néha-néha mennék vele de azért nem napi szinten.

2013. szept. 22. 09:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Az autókat ált. 1-1,5 hónap állás után már illene erre felkészíteni. Tehát felbakolni, hogy ne menjen ronggyá a kerék, akut kivenni belőle, kipufogót és légszűrőt lezárni.


Alapvetően egy autónak sem tesz jót, ha nincs rendszeresen használva. Ez alatt nem a napi használatot kell érteni, de azért hetente menjen.


Én is autóra szavazok, azért esőben és 50 fokban is elég vacak motorozni. Légkondi meg már az olcsó autókban is akad.

2013. szept. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

az eső nem zavar csak a hideg :D


Én kb 300.000ért vennék autót. Ennyi pénzért nem várhatok el klímát

2013. szept. 22. 11:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk annyiért tényleg nem.
2013. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!