Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pannóniába hányas keverék kell?

Pannóniába hányas keverék kell?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
1:20
2013. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!!

de biztos, hogy annyira olajos??

2013. szept. 22. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos. A dugattyú felső csapszege bronzperselyes, oda kell olaj bőven, illetve a kidolgozás úgy általában csapnivaló (derékszögelés, furatok párhuzamossága, csapok geometriája meg ilyenek), a henger pedig öntöttvasból van (nem is nagyon hűt) ezért bőven kell kenőanyag, hogy sehol ne legyen berágódás, szorulás. A gyári előírás 1:20 volt bejáratásra, 1:25 bejáratott motorra, majd később már az 1:30-at is engedték. De ha veszed a fáradságot, hogy a gyárinál nagyobb precizitással építsd össze a motort, jobb anyagokból, akkor szintetikus olajjal jóval vékonyabb (1:40, 1:50) keverékkel is eljárkál, aminek a kipufogó igencsak örül.
2013. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyárilag, bejáratott motorra 1:25 volt az előírás.

Persze modern olajjal én eljárkáltam 1:30-ban vele - viszont a benzint nem szabad sajnálni és nem szabad az utángyártott dugattyúkkal a végét próbálgatni: nekem 7000 km volt már benne, amikor megolvadt az indiai Ambika dugattyú. Persze feküdtem a tankon és valahol 100 fölött lehetett a sebesség, de iszonyat szerencsém volt hogy nem szorult meg, csak elolvadt.

Épp ezért csinálok most egy másik motort, aminél már tűgörgős lesz a hajtórúd, kap egy gyárinál finomabban beállítható karburátort, hosszabb szekunder áttételt és némi motor- és kipufogótuningot.


Egyébként csak ajánlani tudom a Balogh-Wohlmuth: Pannoniák kezelése és javítása (ezt hívják piros könyvnek) és a Szente Gyula: Így gondozd a Pannoniádat könyveket. Mindkettő fent van a neten, ingyen le tudod szedni.

2013. szept. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!