Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AWD vs FWD - melyik jobb nekem?

AWD vs FWD - melyik jobb nekem?

Figyelt kérdés

Használt Suzuki sx4 megvásárlásán gondolkozom, de nem tudom megéri-e AWD-t venni, vagy maradjak FWD-nél.


AWD-t csak télen kapcsolnám be, mert nem járok terepre és meredek hegyekre sem megyek fel gyakran.


Ettől eltekintve, ha eléggé megnöveli a biztonságot csúszós utakon, megérni az árát számomra.


A helyzet, hogy két éve egy RWD kocsiban kipördültem és árokban végeztem egy jegesedett útszakasz miatt. AWD esetén lehet nem kezdett volna el csúszni (egy ideig oszcillálódott a mozgása, utána pördült csak meg).


AWD és FWD esetén is ESP-vel szerelt modellt venném.



2013. szept. 22. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
quattro kell neked:D
2013. szept. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég az elsőkerekes SX4. Apám szerint nagyon jó az SX4-esének az ESP-je, bár az elsőkerekes tulajdonságai miatt havon/jégen megfontolt vezetéssel mindenféle segédrendszer nélkül is simán lehet menni szépen, óvatosan. Anyámnak WagonR+ gépe van, télen a tükörjégen is vittem vele gond nélkül munkába (családi vállakozásunk) a hugomat, mert ő nem mert elindulni egyedül.


Hátsókerekessel megpördüléshez nem kell sokminden, ha nincs benne menetstabilizáló kipörgésgátlóval, akkor egy nem nagy gázfröccstől is keresztbe lehet tenni letaposott havon/jégen. Sőt, akár a nyár közepén a poros úton is ha elég erős.


Eddig én is csak egyetlen autót törtem meg, szintén hátul hajtott - én szimplán nem voltam felkészülve, azaz nem volt vele gyakorlatom és a több mint 150 lóerő keresztbe tette magát a novemberi taknyos aszfalton.

2013. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jégen lehet neked bármid. Azon minden autó megcsúszik.
2013. szept. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Összkerekes autó sem stabilabb a kanyarokban mint az elsőkerekes, ez egy hatalmas baromság.

RWD kocsival sem pördültél volna ki ha van benne kipörgésgátló, csak sajna a ladákba meg a korai BMW-kbe még nem raktak.

FWD autóval meg hajtás miatt nem is tudsz semerre pördülni, de a hirtelen kormánymozdulatoktól bármilyen hajtású autónak el tud úszni a hátulja.

FWD bőven elég az aszfaltozott utakon történő közlekedésre, télen is... az AWD nem segít sem megállni, sem stabilabban tartani az autót, a legbarátságosabb az FWD, mivel a hátsókeréknek egyetlen feladata, hogy az oldalirányú tapadást biztosítsa, ha ugyanezt a kereket hajtod is, és esetleg kipörög, akkor oldalirányba sem fog tartani.

2013. szept. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az összkerék meghajtású autó mindenképpen stabilabb.
2013. dec. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!