Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw Passat B5, Ford Mondeo 3...

Vw Passat B5, Ford Mondeo 3 vagy Mitsubishi Galant?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok, és miért? Benzin vagy dízel motorral inkább? Árban nagyjából megegyeznek, méretben is, de nehezen tudok dönteni.

Ha külsőt nézem, a Galant tetszik legjobban, de a Mondeoról és a Passatról több jót hallottam. Kinek van esetleg személyes tapasztalata valamelyikről?


Benzines motorokkal ezek mennyit esznek? Megállnak 7l környékén?



2013. szept. 23. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem Mk3-as Mondeo faceliftem van 2.0 Tdci motorral.

6.5 a fogyasztása és nem volt még vele problémám.

Ajánlani tudom csak egy élmény vele menni:)

2013. szept. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hat passatbol ne vegyel benzinest ,ebben a sorozatban 1.6 szivo es 1.8 turbo benzinmotor van. Az 1.6 harmatgyenge a turbos meg lezabalja a gatyadat...viszont a dizelmotorjai szenzaciosan jok - mind az adagolos 110 lovas,mind pedig a 116 pacis pd .


Fordbol ha elso generacios 1.8 tdci-t nezel,akkor azt inkabb felejtsd el, a 2.0 tdci mar egesz jo , az 1.8 adagolos dizelnel viszont ellenorizd az izzitogyertyakat,mert 10-bol 8 beletorik .


Mitsubishirol semmit nem tudok ..

2013. szept. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1.8 tfsi azért nem olyan vészesen éhes, persze ha taposod igen, ellenben igen erős motor. Egy baj van vele. Elvileg az fsi motor perémium, azaz minimum 98-as benzinre lett úgymond kitalálva.
2013. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as szerinted a B5-ös passathoz valaha is rendelhető volt a TFSI motor ? 2001-ig gyártották azt az autót , tfsi a golfban debütált valamikor 5 évvel később
2013. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bocs, igen kavartam a dolgokat.Sorry
2013. szept. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Szóval akkor azt mondjátok, hogy ha lehet, mindenképp dízelt keressek a Passat-ból és a Mondeo-ból is?

Igazság szerint azért nézegetem a benzineseket is a dízelek mellett, mert nem megyek éves szinten olyan sokat, kb 10-15 ezer km-ert. És a legtöbbször rövidebb távokat, 20-30km-ert.


Írtátok, hogy a Mondeo 2.0 dízel 6,5l-ert eszik, és a Passat 1.9 dízelje is kb ennyit ehet.

Kérdésem az lenne, hogy a Passatban az 1.6-os és az 1.8-as benzinmotor, illetve a Mondeo-ban az 1.8-as benzinmotor mennyivel ehet többet. Kb 1 literrel, vagy többel?

2013. szept. 24. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyári adata az 1.8T-nek 9(vegyes) 11(város) liter körül van ,de meg is eszik ennyit . Az 1.6-os meg azért fog sokat enni (az is 10 körül) ,mert erőtlen és nyomni kell neki,hogy menjen.
2013. szept. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem épp egy Galantom van fogyaszt.. de megy mint a fene! Egyébként Passat Variantot ajánlom highline felszereltséggel. Páromnak is olyan van és imádjuk
2013. okt. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!