Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf 6 1.4 szívóben...

Volkswagen Golf 6 1.4 szívóbenzin, nem indult csak nyöszörgött majd később csak beindult. Mitől Lehet?

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán azt játszotta velem ez a gépcsoda, hogy beültem ráadtam a gyújtást indítanám és mintha nem kapott volna benzint, csak küszködött, küszködött "nyöszörgött" más szóval nem tudom leírni és végül csak nem indult be, majd délután ismét megpróbáltam, másik akkumulátorral, hátha nem benzin téren van a baj hanem elérte az akksi a csereidejét, de úgyse akart indulni, majd kezdett elegem lenni, hogy nemrégen vásárolt autóm nem indul, így egy hosszabb próbálkozás után ezalatt az indítóidőt értve csak beindult, de közel 20 másodpercig nyöszörgött a motor mire végre beindult. Azóta pöcröf, megvártam még ismét lehűlt a motor a kisebb kiruccanásom után és ismét tökéletesen indul. Mi lehetett a baja? Lehetséges, hogy a benzinben valami kosz huncutkodott? Ha az adagolóval vagy a pumpával lenne a baj gondolom, nem járna jól a motor. Érdemes lenne megnézetnem egy szakemberrel? A válaszokat előre is köszönöm :)

2013. szept. 23. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

- Ha nehezen, lassan pörgette a motort, akkor önindító vagy annar reléjével volt/van valami gond, zárlat vagy szakadás, ez elő fog jönni ha ez a hiba.

- Ha az önindító pörgette rendesen a motort, mellékzajok nélkül, akkor valamiért nem kapott üzemanyagot vagy gyújtást. Ez lehet hogy levegő került az üzemanyag rendszerbe, vagy valami villamos, elektronikus hiba.

A hibát csak akkor lehet megtalálni, ha akkor vizsgáljuk meg, amikor pont nem indul. Az esetek nagy részében villamos hiba szokott lenni.

2013. szept. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Még akár a légmennyiség-mérőn megült szmötyi is okozhatta, vagy a lambda-szondán is. Esetleg víz a benzinben is lehetett.

Az, hogy elmúlt, nem jelenti, hogy hibakód sem maradt vissza, érdemes lenne elvinni valahova hibakód-kiolvasásra és törlésre.

2013. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2013. szept. 24. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!