Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megvan a B kategóriás...

Ha megvan a B kategóriás jogsim, akkor egyből mehetek C-re? Az autós suliba nem fognak hülyének nézni, hogy lányként C kategóriát is le akarok tenni? 21 éves vagyok.

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 17:35
 1/7 anonim válasza:
Azt lehet tudni miért szeretnél C-s jogsit?
2013. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kell a D-hez
2013. szept. 24. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:

A D-hez már január 19.-e óta nem kell a C kategória!


B kategória kel csak, és 21 évesen vizsgázhatsz D1-re, 24 évesen pedig D-re!


[link]

(Keresd a 7. mellékletet!)

2013. szept. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

*jav: B kategória keLL csak


Egyébként pedig nem néznek hülyének, ha le akarod tenni a C kategóriát, ha kifizeted a te dolgod, hogy mit akarsz! Arról nem is beszélve, hogy a mai teherautókat könnyebb vezetni, mint némelyik személyautót!

:)

2013. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet künyebb vezetni,de azért a méreteket meg kell szokni.És nem árt ha van némi tisztelet benned a vas iránt,és aki ezt a szakmát akarja űzni annak egy csomó más dolgot is meg kell,hogy tanuljon a vezetésen kívül.
2013. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj! :)

Sok női buszvezető trolivezető van és jobban csinálják mint a pasik buszvezető vagyok tudom! :)

A D katwegóriához továbbra is kell a C jogsi ki mondta ezt a hülyeséget hogy törölték?


D kategória 21 ről 24 évre emelkedett előfeltétele a B+C kategória!!!

2013. szept. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én modtam (vagyis írtam) és nem kell D-hez a C!


Nem mellékesen belinkeltem a jogszabályt is, de akkor az előttem író egyszerű emberke kedvéért ki is másolom:


Ez volt a régi rendelkezés:


"3. A „D” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni, aki „C” kategóriába érvényesített bejegyzéssel már rendelkezik."


Ez meg az új:


"7. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez


Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei

a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től


2. A „C1”, „D1” alkategóriába, a „C”, „D” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni, aki „B” kategóriába tartozó járművek vezetésére érvényesített bejegyzéssel már rendelkezik.


Végül is "alig" 8 hónapja van új szabályozás, a kocsmába még nem értek el az infók...

Fentebb a link a jogszabályra.

Na most akkor ki a hülye?

2013. szept. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!