Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha buszsofőr / villamosvezető...

Ha buszsofőr / villamosvezető / trolivezető / autós ételkiszállító stb. akarok lenni, hátrány a diploma? Nem kéne beleírni az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés
Szóval a diplomám nem túl piacképes, de szívesen sofőrködnék. Viszont attól tartok, ha beleírom, hogy diplomám is van, azt mondják túlképzett vagyok és ezért nem vesznek majd fel. Holott szívesen csinálnám és nem biztos, hogy kevesebbet keresnék, mint a diplomámmal...
2011. ápr. 19. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem különösebb hátrány nem érne a diplomád miatt, emiatt nem kellene magasabb fizetést adniuk neked, szóval nekik kvázi mindegy. Persze azt is megteheted, hogy simán nem írod bele az önéletrajzodba, hogy van diplomád, abból sem lesz gondod.
2011. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként úgy tudom, hogy a BKV-nál nem kevés diplomás dolgozik ilyen munkakörben, és én is hasonló helyzetben vagyok, mint te: ha elvégzem az egyetemet, szívesen vezetnék valamit a városban, csak kipróbálás szintjén 1-2 évig.
2011. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szia! Írd be nyugodtan, nem hátrány. Párom BKV-nál autóbuszvezető, diplomás. Ha beüt valami "gebasz" a céghez, hidd el, a diplomásokat fogják megtartani, toábbképzeni.
2011. ápr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés. Nem tudok rá jó választ adni...

Én is diplomával jó darabig nem tudtam elhelyezkedni. Ezért jelentkeztem olyan állásokra is, amik a szakmámba vágtak, de csak technikusi végzettség volt a feltétel. Én naivan azt gondoltam, hogy talán még előny is lehet hogy van egy ilyen irányú diplomám. Hát tévedtem. Miután a fejemhez vágták, hogy túlképzett vagyok még le is lettem ordibálva, hogy technikusi állást meg mertem pályázni egy diplomával. :S

Viszont ha nem írod bele az önéletrajzodba a diplomádat és esetleg megkérdezik, hogy akkor az öt évben mivel foglalkoztál, akkor mit mondasz...?

2012. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Acplinth válasza:
Nehogy beird a diplomát az önéletrajzba! Nekem azt irták hogy:" Sajnos az ön képesítéséhez illő szintű állást nem tudunk biztosítani." Magyarul túlkéozett vagyok.:S Egyébként villamosmérnök vagyok.
2012. okt. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!