Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót szeretnék venni csak...

Robogót szeretnék venni csak nem tudok dönteni Aerox és Dio,2 és 4 ütemű között. Melyikből melyiket válasszam? Fontos, hogy tárcsafékes legyen elöl és hátul is.

Figyelt kérdés

Japán robogót szeretnék venni, ár legfeljebb 180 ezer.

A Honda Dio és a Yamaha Aerox között választanék, csak úgy láttam, hogy Honda Dio-hoz nincs tárcsafék, nekem pedig mindenképp úgy kellene, ha így van tényleg akkor kizárnám és marad csak az Aerox.


Nem tudok dönteni a 2 és a 4 ütemű motor között. Nekem fontos lenne, hogy ne legyen hangos, és viszonylag büdös sem, kevés fogyasztás úgy szintén, annyi, hogy nem fog menni úgy gyorsulás terén, viszont végsebesség ugyanannyi. Így a 4T tűnik előnyösnek, viszont sok ember azt állítja, hogy 2T-s robogójuk el van 2 literből, "meg kell fogni, hogy megmondja, hogy jár-e mert olyan csendes.." ezek csak vetítenek vagy tényleg igaz lehet?


Mert, ha igazat mondanak, akkor feleslegesen nem mondanék le a jobb gyorsulásról.. mert nyílván az is fontos lenne.


Ki mit javasol, vélemények, tapasztalatok?



2013. szept. 24. 19:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Még olasz aprilia SR50-ben gondolkodtam, csak fontosabb lenne mindentől, hogy a lehető leg igénytelenebb legyen, és ha bármi baja is van, olcsó legyen hozzá az alkatrész.
2013. szept. 24. 19:08
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából így néz ki:

2t 50-es: eszik, de halad...

4t 50-es: nem eszik, de nem is halad...


2t 50-es tuning mentesen, 65-70 körül tud menni, utazóban is simán tartja a 60-at, ilyen tempónál 2,5-3 liter körül jön ki

4t 50-es tuning mentesen, 50-55-nél nem megy többet, talán ha kistestű a motor és te sem vagy nehéz akkor bele karcolhat a 60-ba nagy nehezen, utazóban ideális neki a 40-45, és ha ennyivel mész akkor 1,8-2,2 körül kér


Mindkettő csendes, a gyári kipufogóval, és egyik sem büdös ha jól van beállítva a karbi.

Dio-ból is van első tárcsafékes...

[link]

2013. szept. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
A 2T motoroknak van egy jellegzetes szaguk a benzinhez kevert olaj miatt. Én kifejezetten szeretem és megnyugtat, mert tudom hogy minden rendben van a motorral. Továbbá a pattogó motorhang is a 2T jellemzője, gyárilag viszont tényleg halkak. Fogyasztást az első kommentelő teljesen jól írta és a menettulajdonságok is stimmelnek. 20 éves 2T hondával legyorsultam a 2 éves piaggio 4T-t.
2013. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon kielégítőek voltak!


Ezek szerint nem igazán éri meg 4T-t venni, maradok akkor a 2 üteműnél :)


Honda X8R-S-ről milyen véleménnyel vagytok? Esetleg tudnátok javasolni robogókat nekem, vagy egy anyagot amiből olvashatok, hogy mire figyeljek vásárláskor? Sajnos robogó témában nem vagyok ott mert eddig bicaj meg autóval nyomtam.


Van még egy olyan kérdésem, hogy Németországból jobb robogókat tudnék hozni? Érdemes lenne onnan néznem, hogy esetleg olcsóbban hoznék jobbat? Gondolom mivel 50 cc robogóról van szó így nem kell semmi regisztráció meg papírozás..

Ilyesmiben tapasztalat? (van egy német barátom aki jár oda és kombi autója van szóval kb ingyen át tudnám hozni, ha csak rajta múlik)


Köszönöm a válaszokat! :)

2013. szept. 25. 13:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Japánok a legjobbak, főleg a Honda, ha 2t-t akarsz, arra figyelj, hogy ne injektoros legyen, hanem karburátoros, mert az injektor nagyon drága mulatság ha beszarik, a karbi meg legfeljebb egy pucolást kér és megy tovább, viszont soha ne menj motor nézni hozzáértő nélkül, hozzáértő alatt pedig nem olyat értek, aki rá tud ülni és húzni a gázt, hanem aki tényleg tisztában van vele, és látott már szétszedve motort.
2013. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igen az injektorostól tartok ilyen szempontból, mert autóba is az a legdrágább alkatrész (500.e forint fölött is!!!) Mindenképp vinnem kell magammal valaki hozzáértőt, ha nem találok ismerőst akkor inkább fizetek egy szervizesnek, hogy jöjjön el velem, jobb félni mint megijedni.


Van még egy olyan kérdésem, hogy bukósisakot is vennék, és olyanok tapasztalatát kérném akik használtak huzamosabb ideig fekete színű bukót nyáron. Nem egy fejszauna? Én inkább ezüst, vagy fehér sisakot vennék pont emiatt, vagy a sötét szín itt annyira nem számít? valakinek tapasztalat több több más színű bukósisakkal? :)

2013. szept. 26. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen lényegtelen a színe, mivel van benne 2-3 centi vastag szigetelő réteg, ami a fejed védi az ütésektől, és nyilván a hőt is szigeteli, olyat vegyél ami tetszik.
2013. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy fekete zárt sisakom van és az idei volt a 3.nyár amit lehuztam vele. Az a tapasztalat hogy mindenkeppen meleg lesz benne. Ha előtte huvos hazbol vettem fel akkor is 1km alatt bemelegszik. A forro levego nem hut semmit. Ha allsz a lampanal csak megjobban melegszel, mivel a szivacs szoritja az arcodat/fejedet. Osszegezve nyilvan van kulonbseg a szinek miatt, de elhanyagolhato az egyeb tenyezok mellett. Inkabb a buko minoseget nezd, sokkal fontosabb.
2013. szept. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!