Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 cc 2T robogót szeretnék...

50 cc 2T robogót szeretnék venni, melyik a legjobb ezek közül? Honda X8R-S, Honda Dio, Gilera Runner, Yamaha Aerox, Aprilia SR50, Aprilia Scarabeo?

Figyelt kérdés

Főleg városi közlekedésre használnám illetve ritkán országúti 50 km-es távolság megtételére.


150-200.e forintért vennék használtan.


A legfontosabb szempontom a megbízhatóság lenne, hogy nagyon igénytelen, örök társ, ne hagyjon ott az úton. Ne menjen rá a gatyám, ha van valami baja, valamit cserélni kell, akkor legyen hozzá alkatrész mindig, és viszonylag olcsón. A jó gyorsulás és alacsony fogyasztás is fontos lenne, legyen hatékony. De kompromisszumként elfogadom, ha nem megy olyan jól, csak igénytelen legyen úgy, h ha vigyázok rá és gondozom rendesen akkor mondhassam azt, hogy soha semmi bajom nem volt vele.


Ahogy a kérdésben is írtam, márkák szerint ezt a sorrendet állítottam fel, hogy így lenne a legjobb az én igényeimnek.(szerintem) így kellene néznem, csak mivel amatőr/laikus vagyok a robogó témában ezért megkérdezném tapasztaltakat, hogy támadják/védjék meg a véleményem.


A honda tudtommal a legmegbízhatóbb, de nem megy olyan jól mint egy aprilia. Az aprilia jól megy, de nyavajás, a gilera meg az aerox meg a kettő közt van.


Néztem aprilia sr50 ditech-et, injektorosat csak úgy hallottam, hogy ha az kimegy (pl rossz minőségű üzemanyag tankolás után) akkor a gatyám rámegy, az injektor a legdrágább, és karbisra átalakítani sem olcsó. (de még mindig olcsóbb)


Ajánlanátok apriliát nekem? A honda robogóban is van olyan megbízható mint autóban?


Ami még tetszik nagyon meg jókat is írnak róla az a Gilera Runner, olasz, de megbízható, jól gyorsul, gyorsan megy, keveset eszik.

Az apriliáról sok szidást hallottam, ezért tartok tőle (várom a véleményeket!)

A hondáról szinte csak jót hallottam, de teljesítményben gyengusnak ítélik.


Előre köszönök minden véleményt, kritikát!



2013. szept. 25. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Yamaha Neo's. Legjobb a kategóriában,annál már csak az Aerox jobb. De 50 köbcentinél nem kell még a vízhűtéssel bajlódni.
2013. szept. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Aprilia SR 50-et vegyél, és hagyd a gagyi japán gépeket.
2013. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ez a ketto a legjobb : Malaguti F12, Yamaha Aerox
2013. okt. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem Aprilia Scarabeom van és teljesen megvagyok vele elégedve!

Előny: kevés fogyasztás, nagy kerék (ez sz@r utakon előnyös), jó menet teljesítmény és megbízható!


Tudtommal a Honda Dio sokat zabál.

2013. okt. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is éppen most veszek robogót. Aprilia sr50 factory és a gilera runner sp50 közül kellene választanom. Ugyan azzal a blokkal és meghajtással van mind2 motor.De a runner sokkal masszívabb és formásabb.
2013. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nekem diom van 3 literből kerek százat mentem el vele aztán irány a kut nehogy megálljak, meg egy sr50 az4-5 ből áll csak meg attól függ ki hogy használja
2014. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!